За даними сайту, представників Нацради затримали при отриманні хабара в $50 тис. У самій Нацраді інформацію про затримання своїх членів заперечують, у прес-службі СБУ – не дають коментарів.
Повідомляється, що рішення про звільнення членів Нацради суддя Кірєєв прийняв у суботу 8 червня. Однак ніякої згадки про це засідання в Єдиному державному реєстрі судових рішень немає – «ніби не було ніякої хабара, ніякого Нацради і ніякого суду», пишуть журналісти.
У той же час журналістам Слідство.info вдалося потрапити на судове засідання і зробити фотографії, на яких зображений на лаві підсудних Євген Баранов, а також Андрій Соломаха.
Журналісти пишуть, що членів Нацради співробітники СБУ затримали 6 червня – в День журналіста. У переддень свята Нацрада проводила чергове засідання. Серед рішень було надання ліцензії на супутникове мовлення рекламному каналу РТПС.
«Саме з представниками цього каналу, за версією слідства, вели переговори Баранов та Соломаха. І саме за надання можливості знову підключитися до супутника член Нацради нібито вимагав $40 тис», – пишуть журналісти.
Журналісти наводять цитату прокурора Сергія Маркова з суду: «Звертаю увагу суду на те, що Баранов Євген Валерійович був затриманий безпосередньо на місці скоєння злочину. Тому в даний час говорити про його невинність, я вважаю, недоцільно».
Після двогодинної перерви суддя Кірєєв вирішив відпустити члена Нацради Баранова під «особисте зобов'язання». Отже, пишуть журналісти, він може продовжувати ходити на роботу і на найближчому засіданні Нацради 12 червня вже приймати рішення.
«Єдиним медіа, яке, крім Слідство.info, дізналося про засідання Печерського суду 8 червня, був телеканал «Інтер». Однак сюжет на «Інтері» так і не вийшов. Більше того, коли стало відомо, що Євгенія Баранова не посадили в СІЗО, телеканал «Інтер» зібрав техніку і поїхав. Хоча попереду було ще одне засідання – про долю посередника у передачі хабара», – пишуть журналісти.
За даними слідства, посередником в отриманні грошей нібито виступив Соломаха. Журналісти вважають, що саме його тепер спробують зробити крайнім.
«Якби Баранов залишився за гратами, найближчим часом Нацрада не змогла б провести засідання. Адже, відповідно до закону, для кворуму необхідно не менше шести членів. Без Баранова їх залишилося б п'ять. Може, саме збереженням дієздатної Нацради і займався суддя Кірєєв, коли відпускав потенційних злочинців на свободу», – йдеться у публікації.
Журналісти публікують відео з коментарем Баранова після суду.