Приводом до обговорення цього питання стала ситуація, що склалася на міжнародних переговорах в Катарі, коли фінальне рішення було прийнято без повної згоди країн Білорусі, Казахстану, Росії та України, що суперечить принципам Конвенції.
«По суті, була прийнята поправка до Кіотського протоколу, яка зобов’язує Росію, Україну, Білорусь та Казахстан до 2020 року стабілізувати свої викиди парникових газів на рівні 2008-2010 років та унеможливлює утворення нових квот на викиди у другому періоді для продажу іншим країнам», – йдеться у повідомленні НЕЦУ.
Категорично проти обговорення питання процедури прийняття рішень в ООН виступає група G77 та Китай. Їх аргументом є те, що питання процедури має виноситися лише на обговорення Конференцією Сторін, яка щорічно проходить наприкінці листопада, а не на технічну проміжну переговорну сесію.
«Міжнародні екологічні організації засуджують таку позицію Росії, України та Білорусі, тому що зараз є набагато важливіші питання, які вимагають прийняття політичних рішень», – заявляють у НЕЦУ. Зокрема, в рамках засідання планувалося обговорити питання надання технічної та фінансової допомоги країнам, що розвиваються, нових правил реалізації гнучких механізмів та наповнення фонду з Адаптації в рамках другого періоду Кіотського протоколу.
«Зараз для України є важливим зосередитися на обговоренні правил щодо реалізації проектів спільного впровадження. Однак, блокуючи засідання Допоміжного органу, розгляд цих питань постійно відкладається та існує ризик того, що рішення в Бонні так і не буде прийнято, а положення поправки до Кіотського протоколу для України ще на півроку залишиться незрозумілими», – зазначає Марія Сторчило, координатор програми з питань зміни клімату в Національному екологічному центрі України.
«Навіть, якщо питання процедури буди винесено на розгляд, це ще не означає, що воно буде вирішено», – додала вона.