Колаж: Надя Кельм
Широкоекранний телевізор. Від елітарного до масового
2008 рік можна буде напевне оголошувати “Роком телевізора високої чіткості”. Саме цей сегмент ринку розвивається нині рекордними темпами, і наступний рік особливо багатообіцяльний принаймні з двох причин. По-перше, запрацює на повну потужність низка нових заводів, що виробляють рідкокристалічні панелі великої діагоналі – понад 40 дюймів. Відповідно, неминуче зростання пропозиції і зниження ціни. По-друге, 2008-й стане роком остаточного переходу з елітарного класу до масового телевізорів стандарту Full HD, який підтримує роздільну здатність 1920 х 1080 точок і виводить рядки кадру послідовно один за одним (прогресивне розгортання). Саме такий телевізор найкраще відтворює фільми, записані в найновішому форматі високої чіткості – HD DVD або Blu-Ray.
Щодо конкретних рекомендації, то вони нескладні. Плаский телевізор може бути виготовлений на основі або рідкокристалічної (РК), або плазмової технології. Суперечки на тему «Що краще?» мають не раціональний, а радше “релігійний” характер – одні вірять у «природніші» кольори плазми, інші – у більшу технологічну перспективність РК. Звичайному споживачеві краще керуватися не цими віруваннями, а розміром гаманця. Стандарт чіткості – тільки Full HD, його попередник HD Ready – компроміс, який себе не виправдовує. Що ж до розміру, то «телевізор для вітальні» повинен мати діагональ понад 40 дюймів, з меншою – не такі цікаві. Варто очікувати, що в 2008 році найвигіднішими за критерієм «ціна – функціональність» будуть 50-дюймові моделі. Однак варто пам’ятати, що для комфортного перегляду відстань між екраном і глядачем має бути не меншою 3–3,5 м. Зрозуміло, що ціна такого телевізора чималенька. Але це покупка не на один рік, а враження від перегляду, особливо фільмів високої чіткості, незрівнянне.
Коли починати прицінюватися: з кінця весни – влітку. Ціна питання – від $2000.
Відеопрогравач Blu-Ray / HD DVD. Два в одному
Друга частина «безкомпромісного» домашнього кінотеатра – програвач, що відтворюватиме відеосигнал високої чіткості. У світі триває гостра конкурентна боротьба двох стандартів Blu-Ray та HD DVD. У кожного є свої прихильники як серед виробників техніки, так і серед медійних компаній, які випускають аудіовізуальні продукти виключно в одному із двох форматів. Хто переможе в цій битві – сказати важко. Однак споживач виграє в будь-якому випадку: в 2008 році на ринку масово з’являтимуся відеопрогравачі, що підтримуватимуть одразу два стандарти. Відповідно, зникне проблема «важкого вибору».
Зрозуміло, що спочатку такі пристрої будуть дорожчими, ніж «одностандартні». Втім, їхня популярність зростатиме, а ціна зменшуватиметься. До речі, свого часу саме так і сталося з конкуруючими стандартами DVD з можливістю перезапису. Зараз ціна на Blu-Ray чи HD DVD програвач на Заході знизилися до $200. Появу таких цін в Україні можна очікувати вже незабаром, тоді як комбіновані програвачі, ймовірно, коштуватимуть раза в півтора дорожче.
Коли починати прицінюватися: з середина літа. Ціна питання – $300.
Автомобіль. Нові пропозиції в середньому сегменті
Найголовніша причина купувати авто саме в 2008 році – довгочікуваний вступ України до СОТ. Це майже напевне сприятиме зменшенню ввізного мита на імпортні машини, а, отже, теоретично, вони подешевшають. Чому теоретично? Тому що за темпів зростання авторинку, які зараз спостерігаються в Україні, компаніям, здавалося б, немає жодного резону зменшувати ціни. Втім, це теорія – а практика показує, що продавці автомобілів охоче запроваджують акційні знижки на авта найрізноманітніших класів. Причина одна – надзвичайно високий попит супроводжується підвищення рівня конкуренції, яка ще більше посилиться зі вступом до СОТ. Отже, охочим приєднатися до «племені автомобілістів» саме 2008 року, варто звертати увагу в першу чергу на акції продавців (вони можуть стосуватися як цін, так і умов кредитування) та появу нових пропозицій в середньому сегменті ($10 000–15 000). Наступного року саме в цій ціновій ніші очікується поява цікавих новинок практично від усіх провідних виробників.
Коли починати прицінюватися: з початку року. Ціна питання (за купівлі в кредит) – від $5000.
Комп’ютери. Черговий етап битви
Вже не один рік виробники комп’ютерів «насмерть б’ються» один із одним. У сегменті процесорів війна триває між Intel та AMD, у сегменті відеокарт – Nvidia та тою ж AMD, яка минулого року придбала головного конкурента Nvidia компанію ATI. І саме в 2008 році відбудеться черговий виток цього протистояння. Intel та AMD представлять нові покоління 4-ядерних процесорів – тобто, один комп’ютер по суті матиме обчислювальні ресурси чотирьох з 1-ядерними процесорами. Хоч 4-кратного зростання продуктивності не варто очікувати, у багатьох обчислювальних задачах використання чотирьох процесорів обіцяє значне пришвидшення. Це також стосується й відеокарт: нове покоління графічних акселераторів від Nvidia вже вийшло на ринок і виявилося дуже вдалим (йдеться про відеокарти 8800 GT/GTS). «Відповідь» AMD – відеокарти Radeon HD 3850/3870 – дещо програє. Однак у цій грі не всі карти ще викладені на стіл, і в будь-якому випадку для AMD залишається перевірена тактика: знижувати ціну і цим привертати покупців, які отримують непогану можливість придбати потужний комп’ютер з новим 4-ядерним процесором, відеокартою нового покоління і за відчутно меншого рівня нагрівання та енергоспоживання.
Коли починати прицінюватися: із зими-весни. Ціна питання – від $500.
Мобільний телефон
Чому саме мобілка? Хоча б тому, що вам рано чи пізно усе одно доведеться її купувати. І саме цього року очікується вихід на масовий ринок моделей з новими можливостями. По-перше, мультимедійними – музика, фото і відео. Телефон із камерою, придатною не лише для низькоякісних знімків «для монітору», але й для фотодруку, з можливістю запису відео, з якісним аудіоплеєром – всі ці функції вже за кілька місяців стануть атрибутами мобілок не лише вищого і «вищого середного» класу, але й моделей середньої цінової категорії. Друга «фішка» пов’язана із запровадженням в Україні мобільного зв’язку третього покоління, який зокрема, передбачає надання послуг з відотелефонії. Для цього потрібен телефон, що підтримує стандарт 3G, обладнаний двома камерами, одна з яких, розташована на передній панелі, призначена саме для відеодзвінків. Третій перспективний сегмент: так звані комунікатори. Моделі, що поєднують функції кишенькового комп’ютера та телефона. Їхні основні прикмети – тонкий корпус, великий сенсорний екран, вбудований приймач системи глобального позиціонування.
Коли починати прицінюватися: з початку року. Ціна питання – $250–500.