Оглядач відзначає, що майже після тижня мовчання деякі із центральних каналів таки видали в ефір кадри зі стамбульських мітингів. Експерти в студії зауважують, що обурення демонстрантів несправедливе, бо «весь гнів спрямовано на прем’єр-міністра, хоча є й інші чиновники, як-от президент чи голова служби безпеки».
«Від часів Ататюрка – засновника Турецької Республіки – у країні існує культ лідера. Хай там що станеться, а найменша дрібниця – це особиста заслуга й особиста відповідальність», – пояснює Селін Чагатай, яка займається гендерними студіями й виступає за права жінок.
«Таїп Ердоган – класичний турецький патріархальний лідер із величезним его. Упертий, наполегливий, упевнений у собі. Не здаватись, ані на крок не поступатися – для нього справа честі. Це має неабияке значення в нашій політиці. Насправді демонстрантам було б достатньо особистого вибачення очільника правлячого кабінету. Та він просто не вміє перепрошувати. Замість того – поїхав із візитом до Марокко, продемонструвавши, як мало значить для нього думка людей, котрі вийшли на площі», – розповіла Селін Чагатай.
Понад те, Ердоган, який зовсім не чекав, що турецьке суспільство вибухне таким потужним спротивом, назвав демонстрантів «купкою екстремістів».
Більше читайте в статті Наталі Гуменюк Турецький демарш: суспільство прагне змусити владу поважати громадян
Як відомо, впродовж тижня в Туреччині тривають антиурядові виступи, що почалися в Стамбулі з мітингу на захист парку Гезі в центрі міста. Протестуючих стамбульців підтримала половина провінцій Туреччини, а також турки, які проживають в країнах Європи.
Демонстранти виступають також проти ісламізації країни і звинувачують владу в диктатурі.
Наразі кількість постраждалих в акціях перевищила 3 тисячі, стан 26 поранених медики оцінюють як критичний.