«Для демонстрантів соціальні медіа виявилася важливим інструментом. Вони використовували Twitter для обміну інформацією про те, як пережити протести; Facebook – для оновлення новин про ситуацію в окупованому парку Gezi, у той час як фотографії протестів оприлюднювались на Flickr і Tumblr, а відео на таких сайтах, як YouTube.
Так, оприлюднений та поширений в соцмережах відеозапис поліцейського рейду на мирну демонстрацію проти підтримуваного урядом плану реконструкції парку Gezi о п’ятій годині ранку в п'ятницю спровокував поширення хвилювань.
Використовували соціальні медіа і ті, хто підтримує протестувальників. Десятки тисяч людей ретвітили повідомлення, яким голландський футболіст Уеслі Снейдер, який виступає за стамбульський футбольний клуб Галатасарай, підтримав демонстрації», – пише BBC.
Повідомлення Снайдера: "Моє серце з турецьким народом, який захищає свої права"
«Турецьких мовників звинуватили у затримці показів новин та небажанні повідомляти нові подробиці про демонстрації. Замість цього демонстранти використали веб-сайти з потоковим відео. Було заблоковано один з таких сайтів Bambuser, який великою мірою використовують активісти опозиції в сусідній Сирії. Сайт IT-новин TechCrunch повідомив, що на минулих вихідних користувачам в Стамбулі та інших регіонах було практично неможливо зайти на їх сторінки у Facebook і Twitter.
Багато хто вважає, що уряд заблокував доступ до Інтернету з метою запобігти поширенню новин про протести. Проте, найбільший мобільний оператор Turkcell, це заперечив», – йдеться в статті.
Крім того, за повідомленням BBC, через соцмережі протестувальники допомагали один одному орієнтуватися на місцевості. Місцеві жителі твітили паролі до своїх WiFi мереж, якими могли б скористатися демонстранти, а готелі та кафе пропонували учасникам протестів каву і обіди.
Як відомо, впродовж тижня в Туреччині тривають антиурядові виступи, що почалися в Стамбулі з мітингу на захист парку Гезі в центрі міста. Протестуючих стамбульців підтримала половина провінцій Туреччини, а також турки, які проживають в країнах Європи.
Демонстранти виступають також проти ісламізації країни і звинувачують владу в диктатурі. Прем'єр-міністр Реджеп Ердоган вважає, що акції організовані екстремістами.
Він також назвав Twitter джерелом неприємностей. За його словами, багато користувачів поширюють «брехню» в соцмережах і розпалюють антиурядові настрої.
Наразі кількість постраждалих в акціях перевищила 3 тисячі, стан 26 поранених медики оцінюють як критичний.
Читайте також: У Туреччині набирає обертів «революція антиісламізації»