Опозиція вимагає повного оновлення складу ЦВК

5 Червня 2013, 10:01

Як нагадує «Коммерсанть-Украина», семирічний термін повноважень нинішнього складу Центрвиборчкому закінчується 1 червня 2014. Всі члени ЦВК були призначені у 2007 році і делеговані до комісії фракціями, що діяли у Верховній Раді V скликання – Партії регіонів, Компартії і Соцпартії (вісім членів комісії), Блоку Юлії Тимошенко і блоку "Наша Україна" (сім членів ЦВК). Фракції "Свобода" і УДАР, сформовані у Верховній раді VII скликання, не мають своїх представників у ЦВК.

Законопроект, який встановлює нові принципи формування ЦВК, представники опозиції планують подати в парламент найближчим часом.

"Головна принципова зміна – зменшення чисельності членів Центрвиборчкому до шести осіб. Ми пропонуємо, щоб три члени ЦВК призначалися за квотою провладних фракцій, а інші три – опозиційних", – розповів один з авторів законопроекту Олег Махніцький ("Свобода").

За його словами, запропонований опозицією квотний принцип унеможливить "прийняття комісією політичних рішень".

У свою чергу, в Партії регіонів відхилили пропозицію меншості.

"Довіра до ЦВК для нас важливо, але я поки не бачу підстав для зміни закону. Є деякі претензії опозиції в контексті минулих виборів, однак говорити про те, що дії ЦВК виходили за рамки закону, необ'єктивно", – заявив постійний представник президента в парламенті Юрій Мірошниченко (Партія регіонів).

Опозиціонери заявляють, що в 2014 році при зміні складу ЦВК квота фракцій "Батьківщина", "Свобода" і УДАР істотно скоротиться.

"За неофіційною інформацією, квота, яку вони (Партія регіонів. – Ред.) планують дати опозиції, становить три особи з 15", – зазначив Махніцький.

Якщо законопроект, який змінює принцип формування Центрвиборчкому, не буде прийнятий, представники опозиції обіцяють піти на "всі можливі заходи". "У тому числі – на блокування трибуни. Такий крок, звичайно, можливий, оскільки мова йде про узурпацію влади Партією регіонів!" – сказав Махніцький.

Як відомо, 3 червня Віктор Янукович вніс до Верховної Ради подання про дострокове припинення повноважень члена Центрвиборчкому Володимира Шаповала.

Іншим поданням президент вніс на розгляд парламенту кандидатуру Олександра Копиленка на посаду члена ЦВК.

Газета "Коммерсантъ-Украина" з посиланням на власні джерела повідомила, що найбільше шансів очолити ЦВК є у Михайла Охендовського і секретаря ЦВК Тетяни Лукаш, які підтримують позицію Партії регіонів при голосуваннях у комісії.