4 червня парламенту не вистачило голосів, щоб направити 5 законопроектів, прийнятих за основу на виїзному засіданні Верховної Ради 4 квітня, в комітети для підготовки до повторного другого читання. За це рішення проголосувало всього 180 народних депутатів з 354 зареєстрованих в залі у вівторок.
Зокрема, пропонувалося направити в комітети проект закону про внесення змін до ст. 21 закону про судову експертизу, що стосується кадрового забезпечення, законопроект про внесення змін до закону про екстрену медичну допомогу, що стосується бюджетного фінансування, законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв'язку з введенням держреєстрації майнових прав на нерухоме майно, законопроект про погашення заборгованості держпідприємств вугільної промисловості до фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві, законопроект про внесення змін до закону "про угоду про розподіл продукції", що стосується держрегулювання складання, підписання та виконання угод.
Пізніше депутати також не проголосували за прийняття в цілому закону про особливості діяльності санаційного банку (цей законопроект також був прийнятий під час виїзного засідання), і відмовилися відправити його на повторне друге читання.
В той же час, Верховна Рада відмовилась скасувати необґрунтовані пільги і привілеї для осіб, уповноважених на виконання функцій держави. За проект закону, запропонований опозицією, проголосували лише 203 депутати. Іншим голосуванням Верховна рада відмовилась відправити законопроект на повторне перше читання, і надала лише 204 голоси, таким чином відхиливши його.
Авторами проекту виступили лідери опозиції Арсеній Яценюк, Віталій Кличко та Олег Тягнибок.
Проектом пропонувалося обмежити граничну чисельність органів, що забезпечують діяльність президента, уряду, Верховної Ради, встановити застереження про те, що після припинення повноважень президент забезпечується держохороною не довічно, а лише протягом одного року.
Цього ж дня Верховна Рада відмовилася об'єднати посади мера Києва й голови Київської міської державної адміністрації. Зокрема, депутати відхилили три законопроекти опозиції, що стосувалися цього питання. Максимальну кількість голосів, що була зафіксована за один із цих законопроектів було 168. Не голосували – депутати від фракції Партії регіонів та КПУ.
Крім цього, Рада відхилила і законопроект, який передбачав відновлення у Києві районних рад. "За" проголосувало 164 депутати. Не голосували знову ж таки регіонали та комуністи.
У вівторок у прес-службі ВО «Свобода» заявили, що представники київської міліції провели обшуки у помешканнях шістьох активістів та прихильників партії. Як заявили міліціонери, до таких дій вони вдалися, аби знайти докази причетності активістів до цьогорічної акції 2 квітня біля Верховної Ради.
Зокрема, правоохоронці провели обшук в гуртожитку студента НТУУ «КПІ» Андрія Ільницького. До помешкання активіста міліціонери увірвалися близько восьмої години ранку.
«В кімнаті він проживає разом із трьома хлопцями-націоналістами: Олегом Вовнянком, Дмитром Зубом та Олегом Загорянським. Хлопці є активістами «Студентської Свободи». Троє міліціянтів вручили їм ухвалу про обшук, яку видала суддя Шевченківського райсуду В.М. Малиновська за клопотанням слідчого В.А. Запорожцева. Однак показати посвідчення осіб міліціянти, які були в цивільному, відмовилися», – сказано у повідомленні.
Відповідно до повідомлення, після двох годин обшуку, у Вовнянка вилучили посвідчення спостерігача із парламентських виборів 2012 року і фотоапарат.
Як повідомляють у «Свободі», одночасно відбувся обшук у помешканні матері Ільницького, яка живе у м. Бердичів Житомирської області. Також правоохоронці прийшли з обшуком до прихильниці ВО «Свобода» Оксани Шелест у м. Іванків на Київщині.
«Окрім того, в Броварах, що поблизу столиці, обшукали помешкання свободівця Сергія Бойка. Процедура тривала з восьмої до дев'ятої ранку, однак нічого з речей правоохоронці не вилучили», – додають у повідомленні.
Глава Донецької міської організації партії "Удар" Вольга Шейко отримала запит від правоохоронців, в якому її просять повідомити список осіб-учасників (повні анкетні дані, контактний телефон, адресу) мирної ходи, яка відбулася 31 травня з 16.00 до 17.00.
Міліція також попросила повідомити, чи були розміщені агітаційні намети УДАРу поруч з оперним театром.
Правоохоронці уточнили, що "за вказаним у повідомленні Шейко реєстраційним номером кримінального провадження у Ворошилівському РВ Донецького МУ зареєстровані відомості за фактом конфлікту між донеччанами 23-х і 51-го років (хуліганство)".
4 червня представництво Євросоюзу в Україні висловило свою стурбованість з приводу рішення Конституційного суду про проведення місцевих виборів у Києві у 2015 році.
У представництві ЄС вважають, що вибори повинні проводитися у розумні проміжки часу.
"У цьому контексті ми глибоко стурбовані оголошеною відстрочкою до 2015 року місцевих виборів у Києві, які останній раз проводилися у 2008 році", – підкреслив прес-секретар диппредставництва Давід Стулік.
Та у вівторок Міжнародний валютний фонд змінив керівника своєї місії в Україні. Так, новим очільником призначений Микола Георгієв. У фонді відзначають Георгієв, громадянин Болгарії, змінить на цій посаді Крістофера Джарвіса.
"З 4 червня пан Георгієв змінить на посту керівника місії МВФ в Україні пана Джарвіса, а наприкінці червня він відвідає Київ з коротким ознайомчим візитом", – йдеться в прес-релізі.