1 червня прес-служба Кабміну оприлюднила текст меморандуму про поглиблення взаємодії між Україною та Євразійською економічною комісією. Згідно із тексом документу, Україна матиме право бути присутньою на Вищої Євразійської економічної ради з дозволу усіх членів ради та на запрошення її очільника, бути присутньою на засіданні ради Євразійської економічної комісії без права участі у прийнятті рішень. Також Україна зможе подавати свої пропозиції до Євразійської економічної комісії тощо.
У документі наголошується, що Меморандум не є міжнародним договором, відтак – не створює прав і зобов’язань, що регулюються міжнародним правом.
Також у суботу внаслідок урагану Одеса залишилася без електрики. Крім того, в регіоні відключеними від електропостачання були більше 200 населених пунктів. Найбільші проблеми виникли у Ширяївському, Березівському, Любашівському, Миколаївському, Роздільнянському і Біляївському районах Одеської області. В цілому по області пошкоджено 472 повітряні лінії електропередач.
В системі газопостачання виникла 181 аварія, залишаються відключеними 330 абонентів.
За різними оцінками в Одесі від урагану впали від 1 до 3 тис. дерев. Постраждало 36 людей, 7 госпіталізовано.
Повністю прийшли в непридатність місця відпочинку на узбережжі, на пляжах знищено велику кількість тапчанів, парасольок та іншого обладнання.
Ліквідацією наслідків розгулу стихії займаються понад 1100 людей з особового складу комунальних служб і відомств: ДНС, МВС. До роботи також залучені військові.
В офіційному повідомленні, опублікованому на сайті міста і в газеті «Одесский вестник», одеська влада звернулася до мешканців міста з проханням допомогти грошима для ліквідації наслідків негоди. В той же час, віце-прем'єр України Олександр Вілкул заявив, що «Одеській області буде надана вся необхідна допомога для ліквідації наслідків складних погодних умов»
«Це питання перебуває на жорсткому контролі уряду. У разі необхідності постраждалим територіям буде надана допомога з Резервного фонду Кабінету міністрів», – зазначив Вілкул.
Та 1 червня у Стамбулі та низці інших міст Туреччини тривали демонстрації. Зазначається, що вони почалися як мирні акції проти планів забудувати міський парк Стамбулу, але згодом перетворився у ширшу антиурядову акцію. У столиці Анкарі протестувальники намагались увірватись до парламенту. Щоб дістатись головної площі Стамбула, сотні людей зранку суботи червня пройшли мостом, який з'єднує азійську та європейську частини міста. Поліція намагалась розігнати їх сльозогінним газом, дехто з мітингувальників почав кидати каміння.
Одна з мешканок Стамбула, яка назвалась Лілі, заявила: "Сьогодні міст між Азією та Європою переходять 40 тисяч людей. Громадський транспорт заблокований". За її словами, протягом ночі поліція скидала з гелікоптерів каністри зі сльозогінним газом. "Близько 1:30 ночі усе місто почало діяти. Люди стукали сковорідками, каструлями, свистіти", – каже вона.
За офіційними даними, понад десять людей потрапили до лікарні, понад 60 були затримані. Загинуло щонайменше 27 людей, 100 постраждали.
Разом з цим, в країні зі своїх посад звільнилося вже близько тисячі правоохоронців: вони переходять на сторону протестувальників.
Згодом влада надала дозвіл протестувальникам у Стамбулі продовжувати демонстрації.
ЗМІ повідомили, що поліція залишає головну площу міста.