«Я не говорив би про дискредитацію. Скоріше, це репетиція майбутньої виборчої технології. Тому що, як би не називали опозицію, зокрема, і ту ж «Свободу», її виборці та більшість прихильників опозиції навряд чи повірять цій тезі. Її використання щодо «Свободи» і поступове розширення на всю опозицію, потрібне Партії регіонів, перш за все, для своїх виборців. Потрібно створити контраст. Це технологія протистояння, яка використовувалася 2004 року. Так що це випробування однієї з можливих виборчих технологій на президентських виборах», – вважає він.
Також, за його словами, є елементи «тролінгу» щодо Яценюка.
«Це така технологія – інформаційна і не тільки, – яку використовують для того, щоб вивести Яценюка з рівноваги. Плюс, використовується технологія провокування і посилення протиріч між опозиціонерами», – зазначив політолог.
«Коли Кожара вкидає (і не тільки Кожара), що, мовляв, ми з УДАРом готові співпрацювати, УДАР може бути партнером – то це спрямовано скоріше проти УДАРу. І таким чином надсилається сигнал, що от УДАР може бути союзником влади. Такі заяви спрямовані на те, щоб створити дійсно неопозиційний імідж для УДАРу і для Кличка. Плюс, використовують різні засоби для посилення протиріч між різними опозиційними силами. Зокрема, от навіть використання цієї «антифашистської риторики» має розірвати нинішній союз зі «Свободою». Тобто, фактично від опозиції вимагають відвернутися від «Свободи», відмежуватися від неї», – підкреслив він.
За його словами, влада також використовує технологію «вкидання рейтингів».
«От як рейтинг GFK, сумнівний рейтинг. Але от вкидання рейтингів має викликати заздрощі, ревнощі в Яценюка і Тягнибока до Кличка, зіткнути їх і т.д.», – пояснив Фесенко.
«Тобто, відпрацьовується декілька різних ліній роботи з опозицією», – резюмував він.