"У зв'язку з певними оцінками, які з'явилися сьогодні в ЗМІ, щодо пов'язання отримання статусу спостерігача в Митному союзі і певних поступок щодо подальшого розвитку переговорного процесу щодо газотранспортної системи, хотів би сказати, що ці процеси ніяк не пов'язані. Обидва рухаються паралельно", – підкреслив він.
Гончарук зазначив, що Україна в даних питаннях ставить певні, незалежні одну від одної цілі.
Радник підкреслив, що поглиблення співпраці України в Митному союзі, зокрема шляхом участі українських представників у роботі різних органів цієї організації, ніяк не заважають євроінтеграційним процесам, які є стратегічною метою України.
Він також прогнозує, що під час візиту президента Віктора Януковича до Казахстану 28-29 травня буде узгоджений з президентами країн Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) меморандум про отримання Україною статусу спостерігача в даному союзі.
"Буде узгоджений. Я прошу, тут не зробіть помилки", – зазначив він.
Як повідомлялось, у 26 травня відбувся одноденний робочий візит Віктора Януковича до Російської Федерації, де він провів зустріч із президентом РФ Владіміром Путіним. Про візит стало відомо того ж дня. Водночас за його підсумками жодних офіційний заяв чи оприлюднення певних домоленостей не було.
Проте газета «КомерсантЪ-Украина» з посиланням на власні джерела повідомила, що під час зустрічі йшлося про те, що українська влада готова поступитися Росії контролем над магістральними газопроводами, а контроль над розподільними газопроводами передати групі ВЕТЕК підприємця Сергія Курченка.
На 28-29 травня планується зустріч Януковича з лідерами країн Митного союзу в Астані, у рамках засідання Вищої Євразійської економічної ради.
Раніше ЗМІ повідомляли, що на найближчій зустрічі глав держав ЄврАзЕС може відбутися підписання меморандуму про статус спостерігача України в МС.