За її словами, в держбюджеті на сьогоднішній день немає додаткових коштів для повного забезпечення всіх чорнобильців пільгами і доплатами, передбачених законами.
Королевська зазначила, що в 2013 році на пільги постраждалим від аварії на Чорнобильській АЕС у держбюджеті передбачено трохи більше 11 млрд гривень – на 2 мільйони чорнобильців. Однак щоб повністю виконати закон, прийнятий ще в часи СРСР, необхідно 88 млрд гривень.
"Для порівняння:. На всі виплати сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, дітям-сиротам, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам – а це 13 мільйонів українських громадян самої вразливої категорії – цього року передбачено в бюджеті близько 40 млрд гривень Тобто в середньому – 5,5 тис гривень на одного чорнобильця (майже в два рази більше тих 3,077 тис гривень, які держава може собі дозволити витратити на сироту чи інваліда)", – підкреслила Королевська.
Глава Мінсоцполітики зазначила, що на сьогоднішній день влада виділила три пріоритети: вирішення питання збереження статусу "чорнобильців" за дітьми, які втрачають його з досягнення 18-річного віку; відновлення справедливості по відношенню до вдів "чорнобильців", наведення порядку в обласних комісіях по заробітках "чорнобильців".
Нагадаємо, у квітні Шестеро ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідів 2-ї групи з Кривого Рогу подали до суду на президента Віктора Януковича через «порушення ним своєї присяги в частині забезпечення прав громадян» і «бездіяльність щодо захисту прав чорнобильців». Причиною для цього стала відмова у виплаті пільгових пенсій.