Normal
0
false
false
false
MicrosoftInternetExplorer4
/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Звичайна таблиця”;
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}
У попередні місяці голова російського уряду робив аналогічні за змістом заяви, і жодну з них життя не підтвердило – Нафтогаз стовідсотково розраховувався за спожитий газ не пізніше 7-го числа кожного місяця, згідно з домовленостями. Таким чином, є всі підстави стверджувати, що офіційна Москва проводить цілеспрямовану дискредитацію української сторони, а точніше – продовжує інформаційну кампанію, розпочату ще під час першого газового протистояння в грудні 2005 року. Тоді, нагадаємо, російські телеканали розповідали всьому світові, як українці крадуть газ. Зараз меседжі дещо м’якші – Україна вже «не відбирає газ не санкціоновано», вона за нього просто «не розраховується».
«Мета інформаційної кампанії – переконати Євросоюз у тому, що Україна – ненадійний партнер, і транзит газу її територією слід контролювати», – заявив Тижню старший офіцер СБУ, побажавши залишитись інкогніто. Й ця думка навряд чи є перебільшенням, оскільки про свої претензії на українську газотранспортну систему керівництво Газпрому озвучило давно й офіційно. PR-технології, які використовують росіяни, доволі прості, але ефективні: зближення з аудиторією за допомогою безапеляційних суджень, чіткість і незмінність в інтерпретації подій, упереджені звинувачення української сторони тощо.
В 2005-му та 2008-му роках офіційний Київ програвав інформаційні протистояння вщент. «У росіян механізм інформування громадськості про проблеми відносин із Україною чудово відпрацьований, розписано, що, хто й коли повинен заявити, навіть проблемні запитання на прес-конференціях готують заздалегідь», – каже екс-прем’єр Юрій Єхануров. Натомість українській владі заважає відсутність консолідованої позиції політичних сил у питаннях газових відносин із Росією. Причому йдеться не лише про відверто проросійські коментарі представників опозиції. Секретаріат президента у своїй критиці уряду щодо газових питань також систематично робить заяви, які опосередковано підтверджують висловлювання російської сторони. Ось і тепер із вуст першого заступника голови СП Олександра Шлапака прозвучала необґрунтована теза про те, що Кабмін начебто не бачить іншої можливості розрахуватися за газ, як шляхом емісії.
Утім, заяви представників російської влади поки що не мають значного впливу на позицію ЄС, який дотримується нейтралітету в оцінках відносин між Києвом та Москвою. «Ми знаємо, що в минулому були проблеми між Росією й Україною. Не між Росією і ЄС, не між Україною і ЄС, а між Росією й Україною. Сподіваємося, що коли такі проблеми виникатимуть, то ми їх вирішимо конструктивно», – зауважив президент Єврокомісії Хосе Мануель Баррозу.