Події 22 травня: протест журналістів у Кабміні, скандал з кримськими татарами, США провели випробування балістичної ракети

23 Травня 2013, 00:55

22 травня під час відкриття засідання Кабінету міністрів десяток представників ЗМІ вимагали від уряду розслідувати побиття журналістки "5 каналу" Ольги Сніцарчук під час мітингу 18 травня. Троє журналістів розвернулися до міністрів спинами, на яких було написано:"Сьогодні – журналістка! Завтра – ваша дружина, сестра, донька. Дійте!". Прем’єр, у відповідь, наказав записати імена протестувальників і відібрати в них акредитації.

Прес-секретар Азарова заявив, що журналісти могли висловити своє занепокоєння з приводу побиття журналістки в Києві під час зустрічі з прем’єр-міністром, а не під час засідання кабміну.

Міністр закордонних справ Леонід Кожара, в свою чергу, назвав акцію журналістів «неетичною».

Депутат від Партії регіонів, перший заступник голови комітету ВР з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко заявила – у ПР вважають, що журналісти самі винні в тому, що залишилися без акредитації в Кабмін.

В Інституті Медіа Права наголосили, що Кабмін не може забирати акредитації в журналістів, оскільки для цього необхідно розробити і затвердити відповідні положення, які відповідатимуть законодавству.

Надвечір середи у прес-секретар прем’єр-міністра повідомив, що журналістів таки позбавлять акредитації, а ЗМІ, в свою чергу, зможуть акредитувати інших своїх представників.

Журналісти заявили, що прийдуть у четвер під Кабмін з акцією протесту.

Між тим, цього ж дня Шевченківський суд Києва постановив, що Вадим Тітушко може бути відпущений під заставу в розмірі 22 тис. 940 грн на час проведення слідства в справі про побиття журналістки Ольги Сніцарчук. Слідчий пропонував залишити підозрюваного під домашнім арештом, прокурори також підтримували такий запобіжний захід. Однак адвокати Тітушка, заявляючи про невинуватість  їх підзахисного, вимагали звільнити його.

Засідання суду проходило в закритому режимі і журналістів допустили в зал суду тільки в момент оголошення рішення.

Під час судового засідання Тітушко заявив журналістам, що чекає виправдального вироку в справі.  "Я не винен. Чекаю виправдувального вироку. Я не бив тих людей, які написали на мене заяву", – сказав Тітушко.

Справу Тітушка веде скандальний суддя Вадим Бугель, який вів справи активістів "податкового" Майдану і помічниці судді –  Наталії Соловей, яка потрапила в ДТП зі смертельним результатом.

Також у середу Міністерство юстиції оприлюднило Третій додатковий звіт про виконання Україною рекомендацій, наданих Групою держав Ради Європи проти корупції (GRECO) за результатами спільних Першого та Другого раундів оцінювання нашої держави. Як зазначється у звіті, з 13 рекомендацій, Україна задовільно виконала 2 рекомендації, частково виконала 10 рекомендацій та не виконала 1 рекомендацію.

22 травня відбулося чергове засідання Київради. Під час брифінгу її голова Галина Герега заявила, що Київрада працюватиме до рішення Верховної Ради або до роз'яснення ситуації Конституційним судом, при цьому у відпустку депутати не збираються.

В той же день на засідання намагалися потрапити депутати парламенту від ВО «Свобода», однак їх не пускала охорона. Врешті, «свободівці» разом зі своїми помічниками зняли двері до зали засідань Київської міської ради і зайшли у приміщення.

Окрім того, під будівлею КМДА зібралося близько 100 киян, які прийшли нагадати депутатам, що їхні повноваження завершуються 2 червня. З цією метою активісти й встановили лічильник у вигляді великого електронного табло, який  рахує дні до завершення повноважень Київради нинішнього скликання.

Водночас, в партії УДАР заявили, що після 2 червня можуть заблокувати роботу Київради, оскільки саме в цей день завершується строк її повноважень.

22 травня кримьскі татари закликали владу заявити про небажаність перебування генерального консула Росії в Сімферополі Владіміра Андрєєва на території України у зв'язку з його висловлюваннями в інтерв'ю кримськотатарському телеканалу ATR, в якому він фактично виправдав депортацію кримських татар. На заяву відреагувало Міністерство закордонних справ, яке викликало старшого радника Посольства РФ в Україні Віктора Ліхачова, до якого було доведено занепокоєння української сторони у зв’язку з некоректними висловлюваннями Генерального консула РФ.

Та 22 травня Американські військові в середу провели випробування міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) Minuteman III, які були відкладені на початку квітня, щоб не ускладнювати відносини з КНДР, повідомляє прес-служба бази Ванденберг ВПС США в Каліфорнії.

Про результати випробувань поки не повідомляється

Позначки: