Банальні кінські замість «Бріотті»
Із 285 каштанів, висаджених навесні цього року на Хрещатику, лише 2 виявилися сорту Бріотті, який замовляли у КМДА. Про таку підміну офіційно повідомив радник голови КМДА Олександр Мазурчак після спеціальної експертизи, замовленої у працівників Ботанічного саду ім. Фоміна. Для максимальної об’єктивності долучили ще й двох незалежник експертів. Проте кияни й без наукової експертизи виявили неладне, коли «елітні» каштани замість обіцяного м’ясисто-червоного кольору зацвіли білим. Cаджанці сорту «Бріотті» коштували на третину дорожче, ніж звичайні кінські, а загальна сума закупівлі елітних каштанів становила 980 тис. грн. Як стверджують чиновники, закупівля дерев проводилася за тендером через ТОВ "Професійний садівник" в італійської фірми, від якої є всі відповідні документи й сертифікати.
Тож, у КМДА поспішно заявили: за підміну каштанів взялась прокуратура. За словами, Мазурчака є три версії такої події: в української фірми була змова з італійцями на поставку не тих дерев; підміна була зроблена вже в Україні; і третя версія – політичні мотиви для дискредитації Попова. Сам же Попов обіцяв розібратися з винуватцями серйозніше: «Якщо винні будуть наші підприємства, керівники, я не хочу грубо сказати, але я б їм шиї зверну».
До речі, разом із скандальними каштанами КМДА за 24 млн грн закупило 500 тисяч трояндових кущів різних видів, барбарис, бирючину, лимони, пеларгонії тощо. Залишилось дочекатись, як зацвітуть вони.
Поглиблення дна Бердянського порту, після якого стало мілкіше
Чимало здивували й наслідки поглибленням дна Бердянського порту, яке замість збільшитись – зменшилось. Так у березні Держфінінспекція виявила матеріальних збитків на 2,81 млн грн при проведенні робіт із днопоглиблення Бердянського морського торгівельного порту. При цьому, вперше у світовій практиці, прохідна осадка для суден в акваторії порту не збільшилася, а зменшилася. Роботи із днопоглиблення в обсязі 250 тис. куб. м у 2012 році виконало ТОВ «Іріда» (Херсон), яка виграла відповідний тендер й 2011-го року. Протягом двох років був двічі оплачений один і той же обсяг робіт, а також були перевищені допустимо оплачувані перебори глибин в 0,3 м. Окрім того, держгідрографія зафіксувала прохідну осадку в акваторії порту в 7,3 м, хоча раніше вона була 7,9 м.
Ремонт дороги до теплиць і свиней Фірташа вдвічі дорожча за ремонт міжнародної траси
У лютому служба автомобільних доріг у Тернопільській області за результатами тендеру акцептувало пропозицію ТОВ «Автомагістраль – Південь» на поточний середній ремонт автомобільної дороги Касперівці–Збручанське вартістю 46,40 млн грн, що веде до села Синьків. Ділянку довжиною в 7 км між селами Новосілка та Шупарка мають відремонтувати до кінця року. На ремонт 1 км траси витратять 6,23 млн грн. Окрім ремонту самого дорожнього полотна, заплановано також зробити в’їзди у двори, поставити огородження та дорожні знаки.
Роботи фінансують з державного бюджету. До того ж, у вересні минулого року ТОВ «Автомагістраль-Південь» отримало підряд вартістю 63,44 млн грн. на ремонт цієї ж дороги. Йшлося про 8,9 км від Касперівців до Новосілки. Відтак загальна вартість ремонту дороги до теплиць Фірташа становить вже 109,84 млн грн.
Село Синьків є рідним селом Дмитра Фірташа. Його мати, Марія Фірташ, є власницею трьох фірм, зареєстрованих у цьому населеному пункті, які займаються аграним бізнесом, зокрема вирощуванням зернових, бобових і насіння олійних культур, овочів, розведенням свиней, виробництвом цукру необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин тощо.
Шкільні підручники вдесятеро дорожчі за солідні наукові праці
У березні ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Міносвіти і науки, молоді та спорту України уклав низку угод з видавництвами на видання шкільних підручників на 117,12 млн грн. Найдорожчим виявився підручник «Іспанська мова (5-й рік навчання). 5 клас» для загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Редько В.Г., Береславська В.І.), виданий накладом 400 екземплярів по 366 грн за екземпляр. Ще більше десяти підручників коштуватимуть дорожче 200 грн за екземпляр. Половину від усіх підрядів отримали ТОВ «ВД «Освіта» (20,69 млн грн.) і ТОВ «Видавництво «Генеза» (38,26 млн грн.).
У той час видавництво «Наукова думка» НАН України 22 березня зробило компанії «Віпол». Науковці замовили видання 21 книжки накладом 300 екземплярів кожна. Середня вартість наукових видань різного обсягом від 8 до 40 друкованих аркушів становитиме близько 32 грн. за екземпляр.
Замовлення теплоенергії у Вуглегірській ТЕС після того, як вона згоріла
2 квітня відділ охорони здоров’я Дебальцівської міськради Донецької області уклав угоду з ПАТ «Центренерго» в особі Вуглегірської ТЕС на постачання теплової енергії та гарячої води для Світлодарської міської лікарні №2 на 702 тис грн. В обґрунтуванні закупівлі вказано, що неукладання договору з Вуглегірською ТЕС на централізоване постачання пари і гарячої води призведе до припинення/обмеження пари і гарячої води до лікарні. «Це поставить під загрозу здоров’я та життя громадян м. Світлодарськ, призведе до відключення від систем теплозабезпечення соціальних об’єктів (шкіл, дитячих садків, лікарень, ін.), стане причиною виникнення надзвичайних економічних та соціальних обставин, спричинить руйнування об’єктів життєзабезпечення», – йдеться в обґрунтуванні. Цілком аргументовано, аби не один нюанс: угоду на постачання тепла для Світлодарської лікарні уклали через три дні після того, як Вуглегірська ТЕС внаслідок пожежі була виведена з ладу.