Фальшивоугодники

ut.net.ua
19 Грудня 2008, 00:00

 

У вівторок народний депутат Давид Жванія розгулював кулуарами Верховної Ради, всім своїм виглядом демонструючи, що задоволений перебігом подій. У цей самий час вже екс-лідер фракції НУ-НС В’ячеслав Кириленко готувався до спілкування з пресою. Він мав пояснити, чому подав у відставку з посади голови фракції.
 
«Домовленість із Тимошенко не варта паперу, на якому вона написана. Я не буду головою фракції, що представляє фракційну меншість», – заявив пан Кириленко. А ось власне фракційна меншість переповідала в кулуарах історії про те, як бізнесмен Ігор Коломойський останній місяць щодня, як на роботу, ходив до Кабінету Міністрів. «Бачите, йому все-таки вдалося вмовити Тимошенко на такий формат коаліції. (НУ-НС – БЮТ – БЛ замість БЮТ – ПР. – Прим. ред.) Ось що тепер маємо: антипрезидентську фракцію президента», – розповідає Тижню один із депутатів.
 
Протистояння в НУ-НС розгорнулося з приводу того, чи утворювати коаліцію НУ-НС – БЮТ – БЛ. Пропрезидентська частина – проти. Вирішальним став підпис під наміром створити коаліцію депутата Ярослава Джоджика (член УНП Костенка). І заступник Кириленка Борис Тарасюк від імені фракції підписав коаліційну угоду. Відтепер НУ-НС фактично розкололася на дві частини: проющенківську і протимошенківську. 
 
Попри радісний настрій «любих друзів», які разом із Тимошенко «вставили» Ющенка, з коаліцією не все так гладко: приєднання половини фракції НУ-НС не забезпечує результативного голосування, та й для створення стовідсотково легітимної коаліції потрібні підписи щонайменше 226 депутатів. До того ж після церемонії підписання коаліційної угоди журналісти з’ясували, що депутати від НУ-НС, котрі погодилися на коаліцію, підписували один текст, а Тарасюк від їхнього імені – інший. Причому різниця принципова:
 
«Розробити програму заходів, спрямовану на інтеграцію України в систему колективної безпеки Організації Північно-Атлантичного Договору», – під цим підписалися нунсівці. А в коаліційній угоді йдеться: «Розробити програму заходів, спрямовану на євроатлантичну інтеграцію України». Про НАТО ні слова. Далі учасники коаліції зобов’язалися «виділити належні кошти на перехід війська на стандарти НАТО». А в угоді зазначено просто про перехід армії «на професійну основу». Зобов’язання «виробити умови, за яких кораблі Чорноморського фло­­ту Росії можуть перетинати кордон України», також зникло. Хоча пізніше Тарасюк спростував підміну угоди, орієнтація нової коаліції на Росію є очевидною.
 
Тому висловлювання одного з провідних бютівців Андрія Портнова на кшталт: «Частина колег із фракції НУ-НС прийшли з пропозиціями образливого антиросійського спрямування – легалізації історич­­ної справедливості щодо воїнів УПА, у них були вимоги щодо вступу до НАТО і Чорноморського флоту», – це лише квіточки. Ягідки будуть потім.