Вченим із Міннесотського університету вдалося виростити справжнє серце на основі мертвого органа миші. У лабораторних умовах, а не у живому організмі, воно б’ється і справно виконує функції головного «насоса». Цей унікальний експеримент може стати революцією у сфері кардіології та трансплантології.
Серцевий м’яз виростили за допомогою стовбурових клітин. Формою для нового серця послужило серце мертвої миші. «Ми лише взяли каркас і ввели в нього стовбурові клітини, а природа все зробила сама», – скромно коментують своє досягнення вчені. Вони сподіваються, що і надалі зможуть створювати кровоносні судини і навіть цілі органи, придатні для трансплантації, однак, уже з клітин людського організму.
Не виключено, що створені штучно органи матимуть значну перевагу над донорськими, оскільки їх виготовлятимуть «за мірками» пацієнта. Вчені переконані, що це зменшить ризики їх відторгнення. Крім того, новий метод зможуть застосувати також для вирощування нирок, печінки, легенів і підшлункової залози.