Тестування: випускники не скаржилися

ut.net.ua
25 Квітня 2008, 00:00

 

 
Понад 460 тисяч випускників українських шкіл минулого вівторка відповідали на питання з української мови та літератури. За учнями цього дня спостерігала чи не вся країна. Тестування пройшло досить успішно. Як розповів Тижню координатор освітніх програм Громадянської мережі «Опора» Андрій Гевко, все відбулося навіть краще, ніж очікували. 1650 спостерігачів від «Опори» пребували під час тестування поряд з учнями всіх регіонів країни. «Все пройшло спокійно, – каже пан Гевко. – Звісно, виникали якісь негаразди. Наприклад, на деяких пунктах тестування не хотіли реєструвати наших спостерігачів. Також хочу відзначити низький рівень підготовки інструкторів – через це траплялися технічні проблеми». Наш співрозмовник припускає, що, можливо, дехто з інструкторів не дуже сумлінно працював через низьку оплату – близько 60 грн. на день.
 
Явка була досить високою: за інормацією Міносвіти, 92 % випускників пройшли тестування. Представник «Опори» розповів: «Часу було вдосталь (3 години), більшість учнів виходили з аудиторій набагато раніше. За нашими даними, апеляцій учні не писали, хоча мали право поскаржитися на організацію процесу».
 
У день тестування стало відомо про напівкомічний випадок – двоє учнів у Криму прийшли на іспит напідпитку. Тестуватися їм не дозволили. Проте в них буде ще один шанс – у червні відбудеться додаткова сесія для тих, хто не встиг на перший іспит. Випробування для випускників триватимуть до 4 червня. Наступний іспит (математика) – 29 квітня.
 
Тести є ключовим кроком, щоб реформувати систему   освіти й подолати корупцію під час вступу до ВНЗ. Цей захід можна було б розглядати як важливу перемогу  уряду в модернізації країни. Проте такій оцінці завадила сама прем’єрка Тимошенко, заявивши, що уряд хоче скасувати тестування. Вже після того, як захід відбувся, вона доручила створити робочу групу, яка має терміново змінити законодавство щодо тестування.