Дослідження виявило, що найбільш етнічно різноманітними є африканські країни. Лідерами за кількість етносів, що проживають в одній країні стали Уганда і Ліберія. Загалом з топ-20 найрозмаїтіших країн усі африканські.
Японія і Північна та Південна Кореї є найбільш гомогенними. Усі три країни в різні часи мали при владі дуже націоналістичні уряди, такі як Хірохіто в Японії чи Кім Ір Сен в Північній Кореї. Європейські країни є переважною мірою однорідними, тоді як розмаїтістю відрізняються країни Північної та Південної Америки. «Нові країни» від США через Центральну Америку і до Бразилії частково завдяки їх історичній відкритості до іммігрантів є досить етнічно яскравими.
Виняток становить «південний конус» Південної Америки, де досить гомогенними є аргентинці та чилійці, багато з яких приїхали в ці країни з ряду західноєвропейських країн. В той же час Канаду було визнано більш різноманітною, ніж США та Мексику.
Як пише видання, етнічні відмінності у країнах від Марокко до Ірану в чергове нагадують, що ця частина світу є менш монолітною, ніж багато хто думає. Так, наприклад, в північноафриканських країнах живуть великі берберські меншини. Різноманітність Йорданії та Сирії є нагадуванням про внутрішні проблеми. Однією з найбільш етнічно багатих країн є Іран, де живуть великі групи курдів, азербайджанців та арабів.
Читайте також: Генний код українців та їхніх сусідів очима археології