У Білорусі пояснили, що обмежують ввіз українських кондитерських виробів без порушення прав виробників

17 Травня 2013, 08:47

"У нас немає ніяких торгових бар'єрів по відношенню до української кондитерської продукції", – заявили виданню в прес-службі міністерства торгівлі, відмовившись від детальніших коментарів, пише газета «КоммерсантЪ-Украина»..

Водночас, як пише видання з посиланням на лист, який влада розіслала торговим компаніям, продукція білоруських компаній повинна займати не менше 85% всіх продажів кондитерських виробів в країні.

Зокрема, у листі головного управління споживчого ринку Мінського міськвиконкому, датований 6 квітня (копія є в розпорядженні видання), також потрібно "забезпечити наявність у продажу широкого асортименту кондитерських виробів вітчизняного виробництва… посприяти і брати активну участь у проведених вітчизняними виробниками інтервенціях і рекламних заходах".

У корпорації Roshen кажуть, що вже відчувають дискримінацію на цьому ринку.

"Якщо раніше імпортний товар займав умовно 50% на полиці, то сьогодні він може претендувати тільки на 15%. Це істотно ускладнило просування, тому що торгівля стала значно скорочувати замовлення. Як результат, спостерігається падіння продажів на 30-50%", – розповів співрозмовник видання в Roshen.

У компанії АВК пов'язують дії білоруської влади з нещодавньою націоналізацією фабрик "Комунарка" і "Спартак".

"Через те, що місцеві виробники стали втрачати частку, влада вирішила захистити ринок в першу чергу від імпорту", – вважає менеджер компанії.

Виробники нагадують, що майже весь квітень не могли ввезти свою продукцію до Білорусі – місцева митниця затримувала транспорт з їх продукцією на кордоні для додаткових перевірок. При цьому офіційно обмежень поставок не вводилося, але до української продукції застосовувався посилений митний контроль.

У свою чергу, як заявила інформагентству БелаПАН начальник відділу бакалейно-кондитерських та інших товарів управління споживчого ринку продовольчих товарів міністерства торгівлі Тетяна Радкевич, існує тільки затверджений графік поставок продукції білоруських підприємств.

"Комунарка" і "Спартак" самі знижують відпускні ціни, проводять рекламу свого товару. Адже реалізація товарів залежить від покупців. Хтось віддає перевагу імпортним товарам, хтось – вітчизняним, людини ж не змусиш щось купити. Ми тільки пропонуємо, а вирішує сам покупець", – сказала Радкевич.

За даними національного статистичного комітету Білорусі, українська продукція зараз займає третє місце (після молдавської та російської) серед країн-імпортерів за обсягами продажів у країні. А за інформацією Держстату України, в січні-березня 2013 року туди було поставлено 5,38 тис. т продукції на суму $15,95 млн. Основними експортерами є Roshen, "Конті" і АВК. Зараз Білорусь – четвертий за величиною (після Росії, Казахстану та Азербайджану) експортний ринок для українських кондитерів.

У прес-службі Мінекономрозвитку відзначили лише, що вже займаються проблемою вільного доступу українських кондитерських виробів на ринок Білорусі, і це питання буде обговорюватися на найближчому засіданні українсько-білоруської міжурядової комісії, запланованому на 22 травня.

Раніше джерело у Мінекономрозвитку пояснило виникнення в українських кондитерів проблем на білоруському ринку відповіддю на прагнення України ввести обмеження на імпорт нафтопродуктів з Білорусі.

"Але після закриття цього розслідування Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі частина перешкод була усунута", – зазначив співрозмовник видання.

читати ще