Опозиція пояснила, що “обрізана версія позбавлення недоторканності” її не влаштовує

14 Травня 2013, 14:21

Так, під час обговорення законопроекту про обмеження депутатської недоторканності народний депутат від "Батьківщини" Микола Томенко зазначив, що опозиція "обрізану версію позбавлення недоторканності підтримувати не буде і за неї голосувати не буде".

За словами Томенка, опозиція виступає за те, щоб недоторканності були позбавлені не тільки народні депутати, а й президент та судді.

Він зазначив, що влада хоче позбавити недоторканності лише народних депутатів, щоб потім переслідувати їх як Юлію Тимошенко.

У свою чергу лідер УДАРу Віталій Кличко у коментарі журналістам заявив, що позбавлення недоторканності не має бути вибірковим. За його словами, «імунітету» потрібно позбавляти не тільки народних депутатів, а також Президента, суддів та інших чиновників.

«На превеликий жаль, на сьогодні з Президента недоторканність не хочуть знімати, з суддів не хочуть знімати. Вибіркове позбавлення недоторканності – це маніпуляції», – сказав Кличко, додавши, що його фракція внесе на розгляд парламенту законопроект про позбавлення недоторканності не тільки народних депутатів, а й президента і суддів.

У свою чергу народний депутат від ВО «Свобода» Андрій Мохник заявив, що його фракція також виступає за скасування депутатської недоторканності у всіх її проявах.

«Члени фракція ВО «Свобода» утрималися під час голосування за цей законопроект, бо вважають, що недоторканності має бути позбавлено всіх посадових осіб держави – Президента, суддів, народних депутатів. Привілеїв немає бути ні в кого», –  підкреслив він.

Свободівець Ігор Мірошниченко також зазначив, що «регіонали» хочуть скасувати тільки недоторканість депутатів, аби перешкоджати опозиціонерам відстоювати права громадян та контролювати виборчий процес.

Нагадаємо, у ВР не вистачило голосів за прийняття законопроекту щодо розгляду в парламенті 20 червня змін до Конституції, які стосуються депутатської недоторканності. Опозиція виступила проти такого рішення.

10 липня 2012 Конституційний Суд визнав конституційним можливе скасування недоторканності депутатів Ради і неконституційним скасування недоторканності президента і суддів.