В опозиції хочуть звільнити суддю Кірєєва за порушення присяги

13 Травня 2013, 14:14

«5 серпня 2011 року суддя Печерського районного суду м. Києва Кірєєв Родіон Володимирович, під час розгляду кримінальної справи за обвинуваченням Тимошенко Юлії Володимирівни у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 365 КК України, виніс постанову про зміну підсудній Тимошенко Ю.В. запобіжного заходу з підписки про невиїзд на взяття під варту. При винесенні даної постанови суддя Кірєєв Р.В. проявив неналежне ставлення до своїх службових обов’язків, встановлених чинним законодавством України, порушив принципи об'єктивності, безсторонності, неупередженості правосуддя, та виніс незаконне рішення, яке призвело до порушення параграфу 1 статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», – наголошується у проекті постанови.

Аваков наголошує, що Європейський суд з прав людини зазначив, що запобіжний захід у вигляді взяття під варту щодо Тимошенко був застосований на невизначений строк, що не відповідає вимогам статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

«Також Європейський суд з прав людини зазначив, що в постанові Печерського районного суду м. Києва від 5 серпня 2011 року відсутні факти про порушення з боку Тимошенко запобіжного заходу у вигляді підписки про невиїзд, а також факти про відсутність її на судових засіданнях», – наголошується в документі.

«А перешкоджання судовому засіданню та проява зневаги до суду не є підставами для застосування до підсудного запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. Це суперечить вимогам параграфу 1 статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», – зазначає депутат.

Відтак, опозиціонер вимагає порушити щодо Кірєєва дисциплінарну справу, здійснити дисциплінарне провадження та подати до Вищої ради юстиції України відповідні матеріали для вирішення питання щодо звільнення судді за порушення присяги.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини 30 квітня визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним.

"Суд одноголосно визнав, що було порушення ст.5 п.1 (Європейської конвенції з прав людини – Ред.). Суд одноголосно встановив, що було порушення ст.5 п.4, суд одноголосно визнав, що було порушення ст.5. п.5. Суд одноголосно встановив, що було порушення ст.18 Конвенції (обмеження прав людини)", – йдеться в рішенні ЄСПЛ.