Британський економіст: найпершими у Європі можуть вимерти Україна, Білорусь і Сербія

13 Травня 2013, 12:10

«Це явище «бажання втечі» нині можна знайти в багатьох країнах на периферії Європи, але ситуація в Україні дуже драматична…В будь-якому випадку, коли має місце низька народжуваність, втеча молоді є проблемою, але в Україні вона є майже смертельною. У країні з населенням у трохи більше 45,5 млн осіб населення щороку скорочується на 330 тис…

Очевидно, що люди виїжджають не тому, що населення скорочується, а скоріше через те, що економіка не є достатньо життєздатною для того, щоб забезпечити економічне зростання і потрібну кількість робочих місць, тим самим заохочуючи людей залишитись. Через те, що економічний занепад пов'язаний з виродженням політичної системи, люди втратили певність у майбутньому країні», – пише економіст у своїй статті.

«То ж що це все значить? Особисто мене це приводить до питання, чи не може країна фактично вмерти, ставши недієздатною, і чи не повинна міжнародна спільнота подумати над механізмами розпаду держави подібними до тих, які зовсім нещодавно обговорювали в Європі щодо збанкрутілих банків», – зазначає експерт.

Читайте також: Країні потрібні…

Хью зазначає, що історія свідчить про те, що з часом кожне нове покоління стає меншим і у поєднанні з економічними проблемами в країні, які провокують «валізні настрої», все це може сприяти «вимиранню країни». Так, зокрема, він наводить приклади ранніх суспільств, а також вважає, що у свій час вимерти могла Східна Німеччина, якби та вчасно не потрапила під опіку Західної Німеччини.

«Я очікую (себто кажучи в термінах Поппера «передбачаю», оскільки аргументи є емпіричними, а значить, безумовно, піддаються фальсифікації), що перші країни, які помруть, знаходитимуться в Східній Європі. Найбільш ймовірними кандидатами є Білорусь, Україна та Сербія. Після них це явище поступово поширюватиметься вздовж периферії ЄС зі сходу на південь. Президент Латвії нещодавно заявив, що якщо відтік населення не зупинити за десять років незалежність країни буде під загрозою. Я не думаю, що він перебільшував. Таким чином, в той час як країни «вмирають» ми (решта міжнародної спільноти) повинні будемо вирішити, що з ними робити. Треба подумати над програмою «розпаду» країни. Ступінь гуманітарної трагедії буде величезним», – пише економіст.

Читайте також: В Україні налічується 13-15 млн зайвих людей