"Я не хотіла б, щоб ми тут зверталися до дій, висловлювань і оцінок політиків крайніх поглядів. В Україні є політики і з того, і з того боку, які висловлюють такі радикально-маргінальні, я б сказала, погляди", – зазначила Герман.
"Я хотіла б, щоб ми з вами стояли на позиціях центризму, на позиціях української державності, на позиціях, коли для нас дорогі погляди і переконання людей в усіх регіонах", – додала нардеп.
Водночас вона пояснила, що подібними суперечками політики намагаються привернути до себе увагу.
"Це їхня професія. Вони роблять собі на цьому, намагаються зробити якийсь політичний капітал. Хоча, я думаю, що, якщо люди відкидають внесок України в перемогу світу над фашизмом, ці люди не мають широкого політичного майбутнього. Це маргінали, які будуть залишатися завжди в тій своїй вузенькій ніші, яка залишається", – додала Герман.
Разом з тим, на уточнювальне запитання, чи назвала вона маргіналами "свободівку" Фаріон і "регіонала" Колесніченка, парламентарій відповіла: "Я не хотіла б знову ж таки тут називати і рекламувати якісь імена політиків, які не мають особливого впливу на українську дійсність".
Як повідомлялось, історик, професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Володимир Сергійчук вважає, що ініціатору законопроекту, в якому пропонується карати за героїзацію ОУН-УПА, народному депутату від Партії регіонів Вадиму Колесніченку потрібно пред'явити претензії командирам радянських партизанських загонів, які підтверджували боротьбу УПА з фашистами.
Нагадаємо, Колесніченко вніс у Верховну раду законопроект, що передбачає покарання аж до довічного ув'язнення за героїзацію учасників ОУН і УПА. За словами Колесніченка, він вважає учасників цих організацій "фашистськими пособниками".