Кожара сподівається цього року покращити динаміку врегулювання конфлікту в Придністров’ї

8 Травня 2013, 11:30

"Ми сподіваємося, що найближчим часом коаліційна криза в Молдові буде вирішена, і ми зможемо продовжити те, що ми вже запропонували обом сторонам конфлікту в січні. По-перше, продовжувати процес переговорів в існуючих форматах, зокрема у форматі "5+2". По-друге, регулярні зустрічі лідерів з обох боків. Сподіваємося, що вже в цьому році такі зустрічі будуть можливі. Ми запропонували продовжувати обговорення політичних аспектів статусу Придністров'я. І ми також сподіваємося, що це питання обговорюватиметься протягом року", – зазначив він.

На думку голови ОБСЄ, якби не коаліційна криза у Молдові, то на підвищення динаміки переговорного процесу можна було б сподіватися вже на початку року.

Кожара підкреслив, що завдання українського головування в ОБСЄ полягають у тому, "щоб процес мирного врегулювання на територіях, де існують так звані заморожені конфлікти, не стояв на місці і мав позитивну динаміку".

"Я вважаю, що в придністровському конфлікті, який найближче знаходиться до кордонів України, ми можемо позитивно вплинути на динаміку переговорного процесу", – переконаний він.

Як повідомлялось, в ОБСЄ вважають, що Придністров'я політизує відкриття додаткових міграційних пунктів у Молдові.

Найближчим часом на території Молдови, згідно з Планом дій про лібералізацію візового режиму між РМ і ЄС, буде відкрито 6 додаткових міграційних пунктів для реєстрації іноземців, які прибувають у країну з боку Придністров'я. Тираспільська влада кваліфікувала це рішення як порушення прав жителів регіону на вільне пересування.

Україна називає пріоритетом свого цьогорічного головування в ОБСЄ сприяння розв'язанню конфліктів у Грузії, Придністров'ї й Нагірному Карабасі.

Читайте також: Підступне Придністров’я