"Ми сподіваємося, що Уряд США розпочне ретельне розслідування, уважно дослідить реальні кроки Уряду України, спрямовані на забезпечення ефективного захисту прав інтелектуальної власності, та лише за результатами діяльності причетних до вирішення окреслених питань державних органів України через певний час прийме відповідне рішення", – йдеться у заяві відомства.
У Держслужбі також повідомили, що вiд початку 2013 року було вiдкрито 316 кримiнальних справ за фактами правопорушень, пов'язаних iз недотриманням прав iнтелектуальної власностi.
У відомстві також нагадали, що 6 грудня 2012 року прийнято закон "Про Державний бюджет України на 2013 рік", яким передбачені видатки на заходи з легалізації комп’ютерних програм, що використовуються в органах виконавчої влади, на суму 100 млн грн.
"На цей час тривають заходи щодо вдосконалення порядку фінансування заходів з легалізації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади за рахунок відповідних коштів, врахованих у Державному бюджеті України на 2013 рік. Крім того, Державною службою разом з Прокуратурою планується провести моніторинг використання програмного забезпечення в державному секторі", – наголошуєтсья у повідомленні.
Нагадаємо, офіс торговельного представника США у щорічній «Спеціальній доповіді 301» вніс Україну як найбільшого порушника авторського права до категорії так званих пріоритетних зарубіжних країн.
Згодом віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко заявив, що Україна із жалем сприйняла це рішення. Він також додав, що українська сторона домагатимется перегляду внесення її до списків найбільших порушників авторського права.