Коментуючи звинувачення, висунуті Газпромом на адресу України про незаконність таких поставок, європейський комісар сказав: "З точки зору європейського законодавства ми можемо сказати, що в рамках ЄС і Енергетичного співтовариства газ може текти вільно. Ніщо не заважає державам-членам ЄС встановити фізичні двонаправлені потужності з країнами – не членами ЄС і продавати газ за межами ЄС".
Еттінгер також стверджує, що і віртуальні зворотні потоки абсолютно відповідають правилам ЄС і Енергетичного співтовариства.
"Вони є одним із способів оптимізації поставок і торгівлі газу в рамках внутрішнього ринку ЄС (і Енергетичного співтовариства), і можуть реалізовуватися як свопи між різними покупцями", – пояснив він.
У цьому зв'язку європейський комісар привів у приклад того, як аналогічні поставки були реалізовані в Польщі на трубопроводі "Ямал-Європол".
Нагадаємо, у березні глава Газпрому Алєксєй Міллер заявив, що поставки газу з Європи в Україну нагадують "шахрайські схеми".
Як писали ЗМІ, у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості в свою чергу не бачили порушення закону під час закупівлі Україною газу з Європи в реверсному режимі.
Наприкінці квітня Міллер заявив, що реверсні поставки газу з Європи в Україну просто неможливі, оскільки немає окремого газопроводу. "Тому мова може йти лише про якісь «паперові» непрозорі операції, із законністю яких треба розбиратися", – сказав він.
Як відомо, Україна почала реверсні поставки з Польщі за контрактом з німецькою RWE в листопаді минулого року. Тоді українська влада заявляла, що газ закуповується за спотовими цінами, які значно нижчі за ціни Газпрому, прив'язані до нафтового кошика. У листопаді-грудні 2012 року "Нафтогаз" закупив у RWE 52 млн 700 тис. кубометрів і ще 46 млн 700 тис. – в січні цього року.
Реверсний газ з Європи в січні коштував Нафтогазу $390 за 1 тис. кубометрів, у той час як ціна Газпрому – $406.