Про це йдеться в законопроекті №2948 «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення й використання корпоративних амортизаційних депозитних рахунків житлових будинків», внесеному до парламенту 29 квітня 2013 року.
Законопроектом пропонується створення корпоративних амортизаційних депозитних рахунків (КАДР) житлових будинків, за рахунок яких фінансуватиметься ремонт житлового фонду.
Планується, що внески на КАДР здійснюватимуть власники або розпорядники житлових приміщень – у розмірі 0,5 грн за 1 кв. м загальної площі; власники або розпорядники приміщень комерційного використання – в розмірі 0,5 грн за 1 кв. м загальної площі; балансоутримувачі житлового будинку – в розмірі 0,5 грн за 1 кв. м площі загального користування.
Передбачається, що внески будуть щомісячними. Контроль над перерахуванням коштів і претензійну роботу здійснює балансоутримувач. При цьому пільгові ставки за внесками, незалежно від їх розміру, не застосовуються.
За пропозицією балансоутримувача або власників житла скликаються загальні збори власників і розпорядників житлових приміщень, на яких ухвалюється рішення про розмір внесків до КАДР із одного квадратного метра загальної площі житлових приміщень.
Планується, що затверджувати розмір внесків до КАДР будуть місцеві ради. При цьому розмір внесків на приміщення комерційного й загального користування має бути не менше запропонованого в законопроекті.
Передбачається, що фінансування витрат на експлуатацію і ремонт будинків житлово-будівельних кооперативів здійснюється за рахунок коштів кооперативів, і фінансових ресурсів КАДР, створених кооперативами.
Амортизаційні внески членів житлово-будівельних кооперативів на проведення поточного й капітального ремонту житлових будинків пропонується встановити у розмірі 0,5 грн за 1 кв. м житлової площі квартири, 0,5 грн за 1 кв. м площі загального користування і не менше 0,5 грн за 1 кв. метр площі приміщення комерційного використання. Базова ціна може бути змінена за рішенням загальних зборів членів житлово-будівельних кооперативів.
Законопроект передбачає, що використання коштів КАДР житлового будинку здійснюється за рішенням загальних зборів власників і розпорядників приміщень, яке передається для виконання балансоутримувачу.
Нагадаємо, уряд пропонує надати сфері ЖКГ податкові пільги на 19 років.
Водночас, у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва й житлово-комунального господарства прогнозують вихід із кризової ситуації у сфері ЖКГ у 2023-2025 роках.
Як відомо, у державному бюджеті на 2013 рік не передбачено достатньо коштів для забезпечення потреб сфери житлово-комунального господарства.