Згідно з опитуванням, кожен другий офісний працівник готовий змінити офісне крісло на місце в полі чи біля верстата. Ще майже третина опитаних зробила б це лише у разі крайньої необхідності. І тільки 16 % офісних працівників рішуче заявили, що ручною працею не займатимуться за жодних обставин.
Готовність працювати поза офісом різна у жінок та чоловіків. Чоловікам робота в полі чи біля верстата більше до вподоби, аніж жінкам. Жінки майже втричі частіше, ніж чоловіки, не готові проміняти офісну роботу на працю руками.
Ручну працю українці вважають перспективною. Кожен другий респондент вважає, що вміння робити щось власними руками так чи інакше знадобиться в житті. Четверта частина переконана: уміння в’язати, шити, готувати складні страви чи вирощувати яблука цілком може стати джерелом додаткового заробітку. Іще 20 % офісних працівників вважають ручну працю хорошим способом вижити у часи кризи.
Як показало дослідження, найбільш привабливими для українських офісних працівників виявилися фермерство, садівництво та городництво. При чому, робота на землі приваблює і досить молодих офісних працівників, а не лише старшу вікову групу. На другому за популярністю місці професія кухаря. На третьому місці – робота кондитера чи пекаря, іще 15 % респондентів не проти попрацювати механіками чи комплектувальниками.
Фермерство однаковою мірою популярне як серед жінок, так і серед чоловіків. Натомість більш жіночими професіями виявилися швачка, кухар, кондитер та пекар. Але жінки не проти працювати і комплектувальницями, єгерями і навіть прибиральницями. Водночас механік, електрик, автомеханік чи автослюсар, слюсар – професії, які вподобали респонденти чоловічої статі.
Відповідно до результатів дослідження, понад 70 % офісних працівників готові до цієї зміни і мають цілий набір різних навичок, які допоможуть прогодувати їх та їхні сім’ї у разі необхідності. Лише четверта частина опитаних не займається ніякою ручною працею, а лише звичними домашніми справами. Чоловіки частіше за все роблять ремонт у помешканні собі або знайомим чи родичам, лагодять електротехніку і займаються городництвом. Цікаво, що 20 % чоловіків відповіли, що смачно готують, зокрема, складні та екзотичні страви. Окрім того, 7 % чоловіків печуть хліб і виготовляють кондитерські вироби.
Найпопулярніша робота для жінок – шиття, вишивання, в’язання. Далі йдуть практики, пов’язані із приготуванням смачної і складної їжі, садівництво, квітникарство, городництво. Десята частина респонденток роблять ремонт, а деякі навіть лагодять електротехніку.
Читайте також: Українці мріють про гнучкий графік роботи, часті відрядження і власний бізнес
До роботи руками українці ставляться здебільшого з повагою. Лише одиниці опитаних вважають, що працівникам ручної роботи не пощастило. Ручну працю вважають важливою для розвитку країни. 87 % респондентів зазначили, що неофісні професії слід розвивати на державному рівні.
Дані були отримані у результаті опитування, яке відбувалося серед зареєстрованих користувачів сайту hh.ua у квітні 2013 року. В опитуванні взяли участь 2 тис. 788 респондентів, 53 % з яких – чоловіки і 47 % – жінки.