"За останні роки в Україні зросла кількість крадіжок з банкоматів, відтак збільшився збиток, завданий скоєнням таких злочинів. Якщо у 2010 році ця цифра становила 265 тис. грн, то торік – уже понад 11 млн грн", – сказала Павловська.
Вона уточнила, що у 2012 році зареєстровано 58 злочинів, пов'язаних із викраденням грошей з банкоматів, а у цьому році – вже 12.
На її переконання, одна з причин збільшення кількості випадків пограбувань банкоматів, небажання банків купувати пристрої з вищим ступенем захисту. "Здебільшого банки купують апарати з нульовим ступенем захисту. Це означає, що грабіжнику знадобиться лише пара хвилин для того, щоб різаком чи "болгаркою" зрізати задню панель і забрати гроші. Необхідний перший ступінь, але його купують мало", – сказала Павловська.
Крім того, зазначила вона, працівники ДСО часто не можуть потрапити до закладу, де спрацювала сигналізація на банкоматі, у неробочий час. "Бувають випадки, коли, отримавши сигнал тривоги, група затримання негайно прибуває на місце події, а заклад закритий і дорогоцінний час витрачається на оформлення необхідних дозволів, погоджень тощо", – розповіла представниця ДСО.
"Нарядам охоронців конче необхідно забезпечити швидкий доступ до приміщень, де встановлено банкомати, це дасть змогу зменшити кількість крадіжок", – заявила вона, вказавши, що зупинити злочинців можуть також закладення у банкомати меншої кількості коштів та застосування хімічного захисту, коли при певній комбінації дій грабіжника вибухає пакет з фарбою і гроші та сам зловмисник виявляються пофарбованими у червоний чи інший колір.
"Вдосконалення технічної укріпленості фінустанов, обладнання банкоматів засобами охоронно-тривожної сигналізації та спеціальними приладами здатні суттєво зменшити кількість незаконних посягань", – підсумувала речниця ДСО.
Читайте також: Ва-банк: 2011 рік став «чорним» для фінустанов