"Зараз у рамках Євразійської економічної комісії і структурах Митного союзу набагато більш доречним і оптимальним у цих умовах варіантом є той, при якому Митний союз пред'явить деякі вимоги, зокрема до країн – спостерігачів", – заявив Зурабов.
Він додав, що якщо певна країна захоче стати спостерігачем в Митному союзі, то вона повинна відповідати певним вимогам, які встановили країни – члени цього об'єднання.
"Такий підхід набагато більш прогресивний, ніж підписання меморандуму з Україною про її приєднання до Митного союзу в статусі спостерігача", – підкреслив російський посол.
Нагадаємо, 23 квітня прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна домовилася з Митним союзом про статус спостерігача в цій організації.
Але згодом в російському уряді спростували заяву Азарова, пояснивши, що остаточне рішення про надання Україні статусу спостерігача в Євразійської економічної комісії (ЄЕК), яка є наднаціональним регулюючим органом Митного союзу, ще не прийнято.
Влада розраховує, що заявку на участь у союзі в статусі спостерігача приймуть 29 травня на засіданні глав держав МС.
Як відомо, у березні прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що Україна в статусі спостерігача у Митному союзі не матиме жодних привілеїв і не зможе впливати на прийняття рішень, поки повністю не приєднається до об'єднання.