За його словами, угода з прокурором про визнання провини і угода з потерпілим про примирення – це новий для України інститут, введений разом із ухваленням кодексу. І з кожним місяцем кількість таких угод зростає.
Портнов зазначив, що завдяки цьому правоохоронні органи отримали можливість вивільнити значні трудові та фінансові ресурси і зосередитися на розслідуванні серйозніших злочинів.
Радник президента зазначив, що супротивники такого нововведення вважають, що нібито за допомогою таких угод винні зможуть уникнути відповідальності, домовившись із прокурором за спиною потерпілого, а слідчі – "вішати" на невинних нерозкриті злочини.
"Щодо угод між потерпілим і обвинуваченим, то вони взагалі неможливі у тяжких і особливо тяжких злочинах. Як не може затверджувати суд і будь-яку угоду з прокурором, якщо у провадженні присутній хоча б один потерпілий громадянин", – пояснив Портнов.
Як повідомлялось, раніше Портнов запевняв, що завдяки новому КПК кількість осіб, узятих під варту, в Україні скоротилася в 4,5 рази.
Нагадаємо, новий КПК вступив в силу 20 листопада.
Читайте також: Новий КПК: перші наслідки