"Спроби парламентського комітету з питань освіти і науки привернути увагу до проблеми ліквідації шкіл не увінчалися успіхом. Верховна Рада України 16 квітня не захотіла навіть включити до порядку денного питання про проведення парламентських слухань з цієї проблеми. А ситуація непроста. Середня школа, особливо сільська, просто волає, щоб зменшити наповнюваність класів ", – зазначив експерт.
Він звернув увагу, що на потреби освіти у Держбюджеті-2013 так і залишилася цифра 6,2% валового внутрішнього продукту (ВВП), а на науку – 0,3% ВВП, що нижче передбаченого законом на 3,8 і 1,4% відповідно.
"Обіцяні вчителям і вченим зміни до бюджету за підсумками І кварталу ніхто вносити не збирається. Таким чином, освітяни недоотримають 57 млрд грн, а вчені – 52 млрд грн", – підкреслив екс-міністр.
Як повідомлялось, раніше голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич заявила, що в Україні цього року планується закрити щонайменше 143 школи, в яких навчається понад 3175 учнів. За її словами, таким чином буде звільнено майже півтори тисячі учителів, «а держава заощадить аж 44 мільйони гривень».
Міністерство освіти і науки заявило, що говорити про заплановане закриття загальноосвітніх навчальних закладів практично неможливо, оскільки це питання належить до повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
Нагадаємо, минулого року в Україні було ліквідовано 78 загальноосвітніх навчальних закладів.
У серпні 2012 року на запит Тиждень.ua у відомстві повідомляли про закриття 73 загальноосвітніх шкіл.