За словами самого Ліпшиця, він не має ніякого відношення до вчинення військових злочинів, оскільки був у концтаборі кухарем, а з ув'язненими ніяк не стикався.
Справа проти 93-річного співробітника концтабору було відновлено після засудження в травні 2011 року Івана Дем'янюка, який працював охоронцем у концтаборі Собібор. Тоді суд ухвалив, що незважаючи на відсутність доказів участі у масових вбивствах, Дем'янюк заслуговує покарання.
Ґрунтуючись на цьому прецеденті, німецька прокуратура має намір переглянути низку справ, за якими колишні есесівці були виправдані за відсутністю доказів безпосередньої участі у вбивствах.
Після завершення війни Ганс Ліпшиц емігрував з Німеччини у США, де прожив до 1983 року. Коли з'ясувалося, що при імміграції він приховав своє нацистське минуле, із США його відправили у ФРН. З 1983 року він жив у місті Аален, про що було відомо владі. Раніше його не залучали до суду через відсутність доказів злочинної діяльності.
В Освенцимі в роки війни функціонував найбільший концентраційний табір, жертвами якого стали більше 1,3 мільйона осіб.
Як повідомлялось, 17 березня у віці 91 року в будинку для престарілих в Німеччині помер українець Іван Дем'янюк, засуджений за співучасть у вбивстві 28 тисяч ув'язнених у нацистському концтаборі в Польщі, де він служив охоронцем.
Нагадаємо, у 2011 році Дем'янюк був засуджений у Німеччині до п'яти років в'язниці. Дем'янюк був визнаний винним у співучасті в масових розправах над в'язнями концтабору Собібор, який знаходився на території Польщі.Однак тоді судова влада дозволила йому залишитися на волі до завершення розгляду апеляції по його справі.
У жовтні минулого року у польському місті Дембно на 109-му році життя помер найстаріший в’язень Освенцима (Аушвіца)Антоні Добровольський.
Читати також: Справа Івана Дем’янюка. Post Scriptum