Євродепутат: громадянам України слід усвідомити, що євроінтеграція не якась примха, а довгострокова політика

24 Квітня 2013, 13:38

Сівєц відзначив, що багато було зроблено на шляху до підписання угоди  про асоціацію та угоду про зону вільної торгівлі.

«Вимоги, які були висунуті в грудні після виборі – виконані. Звичайно, не всі з них, але частково тою мірою, як ми і очікували. Ми на фінішній прямій до саміту Україна-ЄС. Потрібно чітко усвідомлювати, що це буде вирішальною подією, яка може змінити плин історії України на багато років», – сказав євродепутат.

Він наголосив, що рішення про підписання угоди про асоціацію потребує чимало внутрішніх змін.

«Водночас, воно потребує віри громадян, що це не лише якась примха, а довгострокова політика, яку проводить ЄС. Що могло б найбільш переконати українців у важливості даної угоди, так це спрощення візового режиму, який, сподіваюся, завершиться повною відміною будь-яких віз», – резюмував Марек Сівєц.

Нагадаємо, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту “Східного партнерства”, запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.

15 травня Єврокомісія має намір оцінити прогрес Києва у виконанні критеріїв підписання угоди про асоціацію.

Політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач у коментарі Тиждень.ua спрогнозував, що дев'ять країн ЄС готові сприяти підписанню угоди про асоціацію з Україною.

Він також відзначив, що більшість країн ЄС орієнтуватимуться на позицію Німеччини щодо підписання угоди про асоціацію з Україною.