Поліцейських визнали винними у вбивстві 13 в'язнів під час операції з придушення тюремного бунту.
Вцілому у результаті операції загинуло 111 ув'язнених. За даними сторони обвинувачення, більшість з них були застрелені з близької відстані.
Адвокати засуджених поліцейських заявили, що оскаржуватимуть вирок.
Ще три співробітника поліції були виправдані.
Спочатку 23 поліцейським, більшість з яких вже вийшли на пенсію, були пред'явлені звинувачення у вбивстві 15 ув'язнених, було встановлено, що двоє загиблих були, судячи з усього, були вбиті іншими в'язнями.
Слухання у справі про "різанину в Карандіру" тривають, у найближчі місяці перед судом повинні постати ще кілька десятків поліцейських.
Бунт у Карандіру – однієї з найбільших на той момент південноамериканських в'язниць, де містилося 10 тисяч в'язнів, – розпочався 2 жовтня 1992, після того як сварка між двома ув'язненими швидко переросла у протистояння конфліктуючих злочинних кланів.
За словами ув'язнених поліція дуже жорстко придушила бунт.
"Ми ніяк не думали, що вони прийдуть і будуть просто вбивати людей направо і наліво, бо не всі приєдналися до бунту", – розповів один з колишніх ув'язнених Жасі де Олівейра. – Поліція почала розстрілювати всіх підряд. Я був на п'ятому поверсі. Щоб отримати кулю, досить було подивитися поліцейському в очі".
Адвокат поліцейських Єдаєвих Рібейро де Суза наполягає на тому, що його підзахисні просто виконували свій обов'язок і діяли в рамках самооборони, так як багато ув'язнених були озброєні.
Хоча тюремні бунти в Бразилії не рідкісні, число жертв "різанини в Карандіру" і процес покарання винних, який тривав десятиліття, шокував населення країни.
Карандіру була закрита в 2002 році, незабаром після скоординованого повстання в'язнів одночасно в 27 в'язницях в штаті Сан-Паулу, коли тисячі відвідувачів були взяті в заручники.