Судові процеси в Україні проти опозиційних політиків 50% українців вважають упередженими. Лише 19% учасників дослідження дотримуються протилежної думки. Майже третина – 31% не мають на це питання однозначної відповіді.
Особливо критичні в цьому питанні мешканці Західної України, а також центру країни. Тут в упередженості правосуддя щодо опозиціонерів переконані 64% громадян.
На Сході критично до процесів над лідерами опозиції ставляться 39% мешканців, 23% не поділяють критики. Тобто навіть на Сході чимало українців розцінюють дії української юстиції як упереджені.
Більшість українців вважає також, що ці судові процеси шкодять репутації України та негативно впливають на відносини з Європейським Союзом. Такої думки дотримуються 53% опитаних. 20 % дотримуються протилежної думки.
Менше згоди панує серед українців в питанні, чи запроваджувати Євросоюзу заборону на в'їзд для українських прокурорів, як цього нині вимагають деякі європейські політики.
З огляду на вибіркове правосуддя 38 % є прихильниками таких санкцій. Проти таких різких кроків з боку ЄС виступають 23% опитаних. 39% не можуть дати щодо цього чіткої відповіді.
Натомість у питанні про незалежність судової системи України громадяни як Сходу, так і Заходу України продемонстрували більше єдності. Майже три чверті опитаних – 72% переконані, що українські суди не є незалежними. Лише 7% населення довіряють судам.
Опитування проводила українська філія Інституту ринкових та соціологічних досліджень IFAK з 21 березня lj 10 квітня 2013. Опитані
1000 респондентів в Україні. Дослідження охопило жителів міст з чисельністю 50 тисяч і більше у віці від 18 до 60 років у всіх областях України.
Помилка вибірки ± 3,2%.
Нагадаємо, згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології, 76% опитаних українців не вірять в те, що Юлія Тимошенко замовила вбивство Євгена Щербаня, в якому екс-прем'єра обвинувачують.