«Кремль ставиться до Навального більш серйозно, ніж до будь-кого, крім хіба що Міхаіла Ходорковського. Навальний – новий тип політика, який не походить з цієї системи і не має радянського багажу. Він обійшов кремлівську телевізійну монополію використовуючи соціальні медіа. Він спритний, не має чіткої ідеології та переконань, але він має політичну інтуїцію. Він маневрував між націоналістами та лібералами висвітлюючи одне питання, яке їх всіх активізувало – корупцію», – пише видання.
«За останні два роки визнання імені Навального зросло з 6% до 37%, хоча кількість людей, готових за нього голосувати скоротилась. Втім, за словами критиків, йому не вдалося перетворити це на політичну структуру чи кампанію», – зазначає The Economist.
«Він занадто довго тримав паузу», – каже колишній радник Кремля Гліб Павловський.
«Це дало Кремлю простір, щоб залякати донорів Навального і арештувати окремих протестувальників, затьмаривши настрій акцій. Ув’язнення Навального може зіграти на його користь і далі розмиваючи легітимність Кремля», – підкреслює видання.
«Якщо Навального відправлять до в’язниці, Росія піде шляхом, який призведе її до останньої станції: Площі Революції», – сказав письменник і опозиціонер Боріс Акунін.
«Його ув’язнення, може, і є передбачуваним, але наслідки – ні», – підсумовує The Economist.