«Цей крок є підтвердженням бажання українського суспільства ламати старі стереотипи, впроваджувати сучасні правила та норми, модернізувати свою правоохоронну систему та змінювати стандарти її діяльності», – заявив Янукович.
На його переконання, радикальні й системні зміни, базовані на міжнародному досвіді та європейських стандартах, можуть забезпечити перехід від обвинувальної до змагальної моделі кримінального судочинства.
«Завдяки суттєвому обмеженню застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та розширенню переліку їх альтернативних видів нам вдалося змінити структуру цих заходів. Пріоритетну роль стали займати заходи, що не пов’язані з триманням під вартою, і загалом відзначається позитивна тенденція до їх зростання», – підкреслив Віктор Янукович.
Він також зазначив, що такий новий для українського суспільства запобіжний захід, як домашній арешт, на сьогодні займає вже більше 7% у їх загальній структурі.
Президент також вважає позитивним суттєве зниження загальної кількості всіх негласних слідчих дій, які здійснюються в рамках кримінального судочинства.
«Вважаю, що все це переконливо свідчить про правильність обраного шляху. Нам вдалося створити законодавчу основу сучасного кримінального судочинства європейського зразка», – підсумував Янукович.
Як повідомлялось, у березні начальник Лук’янівського СІЗО Роман Родчін заявив, що після набрання чинності нового Кримінально-процесуального кодексу у та його підлеглих змінилося мислення і ставлення до ув’язнених.
Раніше радник президента України – керівник Головного управління Адміністрації президента з питань судоустрою Андрій Портнов вважає, що кількість виправдовувальних вироків після вступу в дію нового КПК вже через рік може зрости до 35%.
Європейські експерти відзначають, що в новому КПК враховано найбільш значущі рекомендації, зроблені в ході консультацій українських органів влади з експертами Ради Європи.
Водночас, українські правники виступили з критикою документа.
Нагадаємо, новий Кримінально-процесуальний кодекс набув чинності 20 листопада.
Читайте також: Новий КПК: перші наслідки