"Хоч на Банковій і дещо причепурили скандальний 2450 (законопроект- ред.), але новий текст продовжує бути вбивчим для свободи протестів в Україні. Проект не має жодного стосунку ані до громадськості, ані до свободи мирних зібрань," – заявляє правозахисник Володимир Чемерис.
Правозахисник нагадують, що раніше радника президента та голова "Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства" Марини Ставнійчук заявила, що законопроект розроблений безпосередньо "Координаційною радою", а також є "підготовленим громадськістю" і "продуктом консенсусу між владою та громадянським суспільством".
В правозахисній організації стверджують, що "законопроект Ставнійчук" пропонує узаконити обов'язок повідомляти владу про протест за два дні, узаконити можливість забороняти в суді спонтанні мирні зібрання, а про самі "спонтанні зібрання" в проекті також прописаний обов'язок повідомляти владу. Законопроект також пропонує можливість судових репресій щодо спонтанних зібрань, якщо протестувальник не довів владі "невідкладність" свого протесту, а також не довів, що про протест неможливо було повідомити за два дні. "Як показує українська судова практика, навіть двох днів достатньо, щоб суд під будь-яким приводом заборонив проводити мирні зібрання," – заявляють в Інституті "Республіка".
Нагадаємо, 18 квітня прес-служба президента повідомила, що допоміжний орган при президентові Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства" – схвалив текст пропозицій щодо проекту Закону "Про свободу мирних зібрань" та звернувся до представника президента у Верховній Раді Юрія Мірошниченка та інших депутатів з проханням внести цей проект на розгляд парламенту.
У вересні 2012 року законопроект про мирні зібрання викликав хвилю протестів. ВР відклала розгляд документу.В Комітеті ВР з прав людини відзначили необхідність “вдумливо" попрацювати над законопроектом про мирні збори.