Події 18 квітня: Європарламент підтримав спрощення візового режиму з Україною, Місію Кокса-Кваснєвського продовжили до вересня

19 Квітня 2013, 00:30

18 квітня Європарламент ратифікував угоду про внесення змін до угоди про спрощення оформлення віз між ЄС та Україною. Голосування відбувалося простим підняттям рук. Пропозиція голландського депутата від ліберальної фракції Софі Інт Вельд повернути відповідний звіт на додаткове опрацювання в комісії не була підтримана.

Доповідач з цього питання, депутат Клод Море (група Прогресивного Альянсу соціалістів та демократів, Великобританія) висловився проти того, щоб відтермінувати голосування на потім, під приводом, що в Україні не достатньо дотримуються права гомосексуальної меншини.

“Я рекомендую, щоб ми проголосували за цю лібералізацію віз, щоб ми зробили це для українського народу, а не для українського уряду", – наголосив він, виступаючи в залі засідань Європейського парламенту у Страсбурзі.

Президент України Віктор Янукович вітав рішення Європейського парламенту.

Далі Угоду повинна схвалити Рада ЄС. Очікується, що це відбудеться на одному з найближчих засідань Ради ЄС, орієнтовно, в травні.

Тим часом Верховна Рада ухвалила два закони, необхідні для прийняття плану дій з візової лібералізації з ЄС. Так, депутати ухвалили Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність зі стандартами Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією».

Цим законом з Кодексу України про адміністративні правопорушення виключено статті 172-2 "Порушення обмежень щодо використання службового становища" та 172-3 "Пропозиція або надання неправомірної вигоди". Документом у Кримінальному кодексі таке кримінально-правове поняття, як "хабар" замінено поняттям "неправомірна вигода". При цьому, кримінальна відповідальність встановлюється не тільки за давання або отримання, а й за пропозицію чи обіцянку такої неправомірної вигоди.

Також Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України». Зокрема, законом норми чинного законодавства України приведено у відповідність до положень Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією (ETS 173), ратифікованою Верховною Радою 18 жовтня 2006 року.

18 квітня стало відомо, що місія Пета Кокса і Александра Кваснєвського працюватиме до вересня. Про це у себе на Твіттер написав віце-президент Європарламенту Яцек Протасевич.

«Місія Кваснєвського-Кокса продовжена до вересня. Потім буде ще одна оцінка ситуації. А резолюція Європарламенту – перед самітом Східного партнерства в Вільнюсі», – написав він.

Водночас, Європейський парламент вирішив, можливо, започаткувати додаткову місію: за участю німецького депутата Ельмара Брока та польського парламентарія Павла Коваля. Про це на брифінгу повідомив голова Європейського парламенту Мартін Шульц.

За його словами, Ельмару Броку та Павлу Ковалю буде запропоновано подумати, який новий формат співпраці з Україною можна було б запропонувати, аби співпраця Києва з Брюсселем підсилилася.

Та у четвер стало відомо, що У США увечері 17 квітня на заводі з виробництва добрив у штаті Техас стався потужний вибух. За різними оцінками загинуло від 50 до 70 осіб . Представники місцевої влади заявили, що кількість постраждалих в результаті вибуху може "обчислюватися сотнями". Поліція оголосила евакуацію населених пунктів, розташованих в радіусі декількох миль від заводу. Повідомляється, що в результаті події в повітря могли потрапити небезпечні хімічні речовини. Повідомляється, що на території заводу загорівся один з резервуарів з безводним аміаком, з якого полум'я перекинулося на інші будівлі.

В результаті вибуху зруйновано декілька розташованих на території заводу будівель.

За інформацією Департаменту громадської безпеки Техасу також зруйновані школа і від 50 до 75 будинків, а також житловий комплекс на 50 квартир, від якого залишився один каркас.

Позначки: