Доповідь Кокса та Кваснєвського: роботу місії полегшувала співпраця з українською владою

18 Квітня 2013, 23:17

Такий висновок міститься в резюме доповіді про виконану роботу наглядової місії.

"Ми вважаємо, що ця місія продемонструвала потенціал у досягненні результатів, які необхідні для майбутніх стратегічних рішень у відносинах між Європейським Союзом і Україною. Ми визнаємо, що багато чого ще належить зробити, і, що, як привілейований канал зв'язку, місія може допомогти в досягненні подальшого прогресу ", – йдеться в резюме доповіді, текст якого оприлюднений на веб-сайті Європейського парламенту.

Доповідачі зазначають, що робота місії була "полегшена хорошою співпрацею з українською владою, яка була необхідна для того, щоб відкривати лікарняні, тюремні та інституційні двері і для забезпечення доступу до великого обсягу відповідних документів".

"Місія прагнула зберегти свою повну незалежність і неупередженість на основі прозорої і відкритої взаємодії з усіма відповідними сторонами в Україні, і не дозволяла будь-якій стороні використовувати її у своїх цілях", – стверджують Кокс і Кваснєвський.

Члени наглядової місії констатують, що колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко "залишається під доглядом у лікарні, без відеоспостереження та під охороною лише жінок".

"Вона не мала можливості взяти участь у судових слуханнях, і не була відправлена ​​назад в колонію", – описують вони ситуацію.

Щодо колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка вказано, що він був помилуваний 7 квітня 2013 і негайно звільнений. Крім того, колишній виконуючий обов'язки міністра оборони Валерій Іващенко був звільнений 14 серпня 2012 року, і з нього знято заборону на пересування.

"З грудня 2012 місія приділила пильну увагу низці справ стосовно Григорія Немирі та адвоката Тимошенко Сергія Власенка", – звітують доповідачі.

Далі наводиться статистика, згідно з якою Кокс і Кваснєвський здійснили 14 візитів в Україну, провели там 40 днів, брали участь в 13 судових засіданнях, 8 разів зустрічалися з президентом Віктором Януковичем, 14 разів – з прем'єр-міністром Миколою Азаровим, 2 рази – з генеральним прокурором України, 7 разів – з Тимошенко в лікарні в Харкові, 4 рази – з Луценком (2 – у суді і 2 – у в'язниці), 5 разів – з Іващенком, 17 разів – з представниками Тимошенко (адвокатом і сім'єю), 12 разів – з лідерами опозиції, 10 разів – з представниками країн-членів ЄС в Україні, 3 рази – з колишніми президентами України (Леонідом Кравчуком, Леонідом Кучмою та Віктором Ющенком), 5 разів – з представниками неурядових організацій.

Крім того, наглядова місія пробула 15 днів, проводячи зустрічі в Брюсселі та Страсбурзі, 6 зустрічей з європейськими комісарами (з комісаром Штефаном Фюле 5 разів і один раз з Карлом де Гюхтом), 5 зустрічей з представниками Зовнішньої служби ЄС, 2 зустрічі з представниками Ради Європи та Венеціанської комісії, 10 інформаційних зустрічей в Європейському парламенті.

Далі в доповіді міститься опис стану справ щодо Тимошенко, Луценка, Іващенка, стан проведення законодавчих реформ.

Всього дайждест займає 9 сторінок.

Як відомо, перша доповідь була представлена в минулому році, але її так і не оприлюднили.

Нагадаємо, віце-президент Європарламенту Яцек Протасевич повідомив у Twitter, що місія Пета Кокса і Александра Кваснєвського працюватиме до вересня.

Пет Кокс і Алєксандр Кваснєвський є спостерігачами від Європейського парламенту із судових процесів над екс-прем'єром Юлією Тимошенко та екс-міністра Юрія Луценка.

До звільнення Юрія Луценка, європарламентарі Ребекка Гармс та Ельжбета Катажина Лукачієвська констатували відсутність прогресу у судових справах ув'язнених українських політиків, які відстежує місія Європарламенту Кокса-Квасневського.

Екс-голова моніторингового комітету ПАРЄ Ганне Северінсен вважає, що у переговорах з українською владою місія Пета Кокса і Александра Кваснєвського повинна відмовитись від занадто дипломатичного підходу.