«Подорожі, контакти з новими знайомими за кордоном можуть посприяти демократизації країни, допомогти людям краще зрозуміти норми та цінності Євросоюзу», – сказала вона.
Водночас, євродепутат наголосила, що для запровадження у майбутньому безвізового режиму, Україна повинна відповідати певним вимогам.
«Я вважаю, дуже важливим у цьому зв'язку було б прийняття та запровадження законів, які заборонили б будь-які форми дискримінації за ознакою етнічного походження, сексуальної орієнтації, статі та раси», – сказала Генц. «Не менш важливо – зупинити словесні та фізичні напади на представників меншин, серед яких трапляються угорці, котрі проживають в Україні. Українська влада повинна засудити винних у цих нападах і гарантувати безпеку всіх громадян», – додала вона.
Генц відзначила, що її позиція є характерною для цілої групи «Соціалісти й демократи» в Європарламенті. «Група підтримує спрощення візового режиму з Україною, але чекає від Києва конкретних кроків на забезпечення демократії», – резюмувала євродепутат.
Нагадаємо, 18 квітня Європарламент ратифікував угоду про внесення змін до угоди про спрощення оформлення віз між ЄС та Україною.
Документ ще має ухвалити Рада міністрів закордонних справ країн-членів Європейського Союзу, яка попередньо буде засідати у першій половині травня.