За його словами, столична влада зробила 38 висновків. Головними з них є необхідність створення сучасної системи оповіщення, формування муніципальної міліції, закупівлю додаткової техніки і заборона в'їзду великих вантажівок до столиці вже з літа, пише «КомерсантЪ-Украина».
Проте глава КМДА на чаювання не прийшов. Його звіт про ліквідацію наслідків рекордних снігопадів 22-24 березня значилося на порядку денному під 71-м номером, тому Виступ Попова в Київраді почався, коли засідання йшло вже сьому годину, оскільки звіт голови КМДА про ліквідацію наслідків рекордних снігопадів у порядку денному був запланований під 71-м номером.
«Ми дійсно визнаємо, що ситуація недооцінили, але такої унікальної ситуації в Києві ніколи не було. Ми зробили висновки, в тому числі і кадрові», – пояснив Попов.
Він зазначив, що складено 38 рекомендацій щодо запобігання подібних випадків. Серед основних він назвав розробку сучасної системи оповіщення з використанням інтернету та SMS-повідомлень, а також укладення договорів з телеканалами про інформування громадян про можливі стихійні лиха. Попов також відзначив необхідність обмеження в'їзду до столиці фур у денний час.
«Ввести подібну систему ми спробуємо вже влітку. Але необхідно також будувати парковки для відстою такого транспорту десь подалі в Київській області, а не на під'їздах до Києва, – заявив голова КМДА.
Він також наполягає на створенні муніципальної столичної міліції, оскільки кількості співробітників ДАІ, здатних боротися з неправильною парковкою транспорту, недостатньо. Олександр Попов також заявив про необхідність закупити нову снігоплавильну техніку.
Депутати в основному погоджувалися й робили зауваження.
Зокрема, запропонували розставити біотуалети та телефонні автомати на основних магістралях, а також створити резервний грошовий фонд для надзвичайних ситуацій і закупити до наступної зими 100-150 тис. лопат, які повинні бути недоторканним запасом і які ми могли б швидко роздати людям.
«Що робив наш директор департаменту з питань благоустрою (Сергій Садовой. – Ред.) у п'ятницю в обід, коли вже щосили йшов сніг? Він роздавав приписи про знесення МАФів на "Житомирській"! Чи будуть звільнені такі чиновники?» – обурювалася лідер депутатської групи "Соціальна справедливість" Алла Шлапак.
Попов відповів, що процес кадрових змін ще не завершений. У дискусію втрутився прибув на засідання народний депутат Олег Ляшко (позафракційний). Він почав закликати до відповідальності самого голову КМДА
«Якби у вас була хоча б крапля політичної відповідальності, ви б подали у відставку, а як офіцер КДБ ви взагалі повинні застрелитися!», – порадив Ляшко.
«Я бачу, що почалася передвиборна кампанія. Я вже вибачився за цей вчинок (відрядження до Відня – Ред..). І у мене пропозиція до Олега змінити вила на лопати й граблі і 20-го числа взяти участь у нашому київському суботнику, – парирував Попов і залишив зал.