«Неодноразово декларований «російський шлях» є химерою. Соціологам Левада-Центру в Москві завдяки декільком дослідженням так і не вдалось визначити суть «особливого шляху». Майже ніхто з опитаних не знав відповіді….
Легенда про унікальність російського народу, яка, як видається, не змінювалась і завжди залишалась незрозумілою іноземцям, звичайно ж є привабливою. За словами її прихильників, російська демократія є типовим для цієї держави варіантом і її не можна ні з чим порівнювати. Дійсно, на Заході існують також різні демократичні системи, які пов'язані з історією та традиціями. Але за своєю суттю загальний, рівний, таємний та вільний вибір залишається недоторканим», – пише видання.
«Втім, якщо російське керівництво відповідно до національної традиції перед кожними виборами приймає новий закон, щоб відхопити щось для Кремля, виключити з гонки кандидатів з опозиції чи їх у чомусь звинуватити, перешкоджати висвітленню виборів, під час голосування використовувати державний апарат для фальсифікацій, значить з демократією в Росії щось взагалі не так.
Міф про особливий шлях Росії допомагає цементувати всемогутність правителів. Ніхто не заперечує, що міфи, якими зловживають заради своїх цілей, є і на Заході. І справді, Росія нормальніша, ніж хоче визнати російське керівництво», – йдеться в статті.
Читайте також: «Цілісність Росії – це міф»