«Я думаю, що сама доповідь буде об’єктивною, і в ній будуть відображені як позитивні, пов’язані зі звільненням Луценка, так всі ті, набагато чисельніші та цинічні, негативні моменти, які здійснює українська влада стосовно Юлії Тимошенко і стосовно ситуації, пов’язаної з Юлією Володимирівною», – сказав Власенко.
Він зазначив, що засідання президентів політичних груп Європейського парламенту, під час якого 18 квітня у Страсбурзі заслухають доповідь щодо ситуації в Україні, буде закритим.
«Цей формат абсолютно коректний, тому що це робоча нарада того органу, який уповноважив місію Кокса-Квасневського і самої місії Кокса і Квасневського», – наголосив захисник.
За його даними, питання продовження роботи місії в Україні буде остаточно вирішене 22 квітня.
За словами Власенка, якщо робота місії буде припинена, тоді озвучена доповідь вважатиметься остаточною і буде оприлюднена.
«Наскільки я розумію статус місії, буде оприлюднена тільки кінцева доповідь. Тобто, якщо місія не буде продовжена, доповідь буде вважатися кінцевою, і вона буде оприлюднена. А проміжні доповіді не публікуються», – зауважив захисник.
На думку Власенка, місія Кокса-Квасневського в Україні досягнула певних успіхів (зокрема у справі екс-глави МВС Юрія Луценка – Ред.), однак не у ключовому питанні – переслідування Ю.Тимошенко.
«Звичайно ж, ми повинні сказати, що місія добилася певного прогресу. Але місія створювалася для моніторингу процесів Юлії Тимошенко, і тут, на жаль, говорити про прогрес ми не можемо», – сказав Власенко.
Як повідомлялось, Олександр Кваснєвський заявив, що Віктор Янукович навряд чи погодиться помилувати екс-прем’єра Юлію Тимошенко.
«Скажу щиро і цинічно: Я б дуже хотів, щоб Янукович так комбінував, якби хотів звільнити Луценка і Тимошенко для того, щоб ускладнити ситуацію опозиції. На жаль, після 15 розмов з президентом я знаю, що це не так», – зауважив Кваснєвський.
Нагадаємо, Пет Кокс і Алєкснадр Кваснєвський є спостерігачами від Європейського парламенту із судових процесів над екс-прем'єром Юлією Тимошенко та екс-міністра Юрія Луценка.
До звільнення Юрія Луценка, європарламентарі Ребекка Гармс та Ельжбета Катажина Лукачієвська констатували відсутність прогресу у судових справах ув'язнених українських політиків, які відстежує місія Європарламенту Кокса-Квасневського.