«Я думаю, що все-таки вибори відбудуться цього року. Але зрозуміло, що вони будуть затягнуті в часі. Тобто, вони не відбудуться, так, як мали би відбутися, в червні. Тобто, дата призначення виборів буде відтягнута в часі. Але мені видається, що це буде все-таки цього року», – сказав Якименко.
У свою чергу Фесенко також зазначив, що вірогідність проведення виборів у червні «наближується до нуля».
«Якщо вибори у Києві відбудуться влітку, то це буде липень або серпень, і це будуть скоріше вибори мера, ніж вибори Київради. Але рішення про київські вибори буде ухвалюватися відразу після того, як депутати отримають висновок Конституційного суду. Це може відбутися до свят або на початку травня. Це вже питання юридичної техніки і певного політичного графіку в роботі Конституційного суду», – пояснив він.
«Найбільш вірогідний варіант, на мій погляд – рішення про те, що мають відбутися позачергові вибори мера Києва цього року, а вибори Київради будуть визнані черговими і, за оцінками Конституційного суду, мають відбутися 2015 року, разом з іншими місцевими виборами», – заявив політолог.
За його словами, другий за вірогідністю варіант – перенесення на 2015 рік і виборів мера, і виборів Київради.
На думку Фесенка, для лідерів опозиції більш цікавими є вибори у Київраду, ніж вибори київського мера.
«Тому що самі лідери опозиції на вибори мера йти не хочуть, щодо спільної кандидатури від опозиції вони ще не домовилися. Тому для опозиції, я думаю, вибори мера сьогодні варіант не є принциповий. Але повністю відмовитися від виборів вони, звичайно, не можуть. Тому для них головне – продемонструвати зараз боротьбу за київські вибори, щоби вибори відбулися, бажано, щоб і вибори у Київраду, але головне, виграти хоч якісь вибори в Києві», – вважає Фесенко.
«Вони розуміють: реальну владу в Києві вони навряд чи отримають. Так що для них це, скоріше, таке принципове питання з точки зору політичної перспективи і створення певного прецеденту – як політичного, так і правового. Боротьба за київські вибори – це боротьба за політичний контроль над Києвом – щоби була стратегічна площадка, плацдарм. Для плацдарму бажано мати і посаду мера, хай навіть і з обмеженими повноваженнями, але головне, щоби це була юридична фігура, яка зможе робити політичні заяви, впливати на певні дії, а через Київраду можна блокувати певні дії Київської адміністрації і, знову ж таки, ухвалювати відповідні політичні рішення, зокрема, наприклад, дозволи на проведення акцій в Києві. Тому, звичайно, і Київрада, і посада мера – це важливий стратегічний плацдарм перед президентськими виборами. От в цьому головний інтерес. А далі – це вже демонстрація, хто яку популярність має серед киян», – резюмував він.
Як повідомлялося, 2 квітня Верховна Рада провалила голосування за вибори мера Києва і депутатів Київради. Проект постанови № 1030 про призначення дати виборів на 2 червня в другому читанні і в цілому підтримало лише 209 народних депутатів.
Регіонали заявляють, що визначатися зі своєю позицією щодо голосування в цілому за постанову про вибори в Києві тільки після вердикту Конституційного суду.
В опозиції заявляють, що КС «отримав вказівку» перенести вибори у Києві на 2015 рік.
У вівторок, 16 квітня Верховна Рада планує знову розглянути питання про призначення позачергових виборів Київського міського голови та депутатів Київської міської ради.