«…Москва використовує кожну можливість, щоб силою втягнути Україну назад у свій геополітичний і економічний табір. Маневри в Чорному морі і економічний тиск на Київ – з того ж розряду», – пише Лайонс.
«Як і очікувалося, реакція адміністрації Обами на стратегічну ініціативу Москви була пасивною. Нещодавнє скасування президентом Обамою балістичної протиракетної оборони НАТО в Європі може бути ще одним свідченням «гнучкості», яку він пообіцяв президенту Росії Дмітрію Мєдвєдєву восени 2012 року.
Замість того, щоб зосередитись на зусиллях Росії поглинути Україну Державний департамент США на ділі, якщо просто не на словах зробив пріоритетом тиск на Київ щодо питань демократії, прав людини та верховенства права, де дійсно є проблеми, але за станом яких Україна на голову вища за путінську Росію. Основною з цих вимог є звільнення колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, засудженої до семи років ув’язнення за укладення невигідної угоди з росіянами», – зазначає він.
«Внутрішні проблеми України є важливим питанням. Але в умовах триваючих провокацій з боку Москви адміністрація Обами мала би змінити порядок своїх пріоритетів. Дозволити Москві затягнути Україну у відроджені квазі-радянські відносини – не в інтересах США», – переконаний Лайонс.
Читайте також: Від Митного союзу до знищення нації