За інформацією Тиждень.ua, посаду очільника київської «Батьківщини» давно приглядів собі «скарбник» «Батьківщини» Микола Мартиненко.
«Одарченко поки успішно обороняв своє крісло, яке у позавиборчий період не має аж надто великої ваги. Інша справа вибори – можливість провести до Київради «своїх» людей безцінна (а «Батьківщина» потенційно може стати найбільшою фракцією міського парламенту). Побічно на користь цієї версії свідчить дивна пасивність керівництва «Батьківщини»: ані від Арсенія Яценюка, ані від інших керівників фракції не пролунало жодної заяви по даній справі», – відзначає оглядач, підкреслюючи, що за аналогічною справою про позбавлення манадата Сергія Власенка опозиціонери одразу дали десятки коментарів і заяв.
На участь Мартиненка у «справі Одарченка» доволі обережно натякнули співрозмовники Тиждень.ua з опозиційних кіл, при цьому зазначивши, що жодної конкретики вони не мають. «Принаймі за руку ми Мартиненка не спіймали», – сказав один із них.
Відтак, як пише оглядач, на увагу заслуговує і друга версія подій, котра, однак, органічно поєднується з першою. «Якщо в Одарченка заберуть мандат, в парламент за списком пройде майстер спорту з кікбоксингу і керівник Миколаївського облорганізації «Фронту змін» Вадим Меріков. В ЗМІ ім’я Мерікова пов’язують зі світом криміналу, сам він напередодні президентських виборів 2010 року зі скандалом вийшов зі складу фракції «Батьківщина», напружені стосунки з місцевими біло-сердечними, за інформацією Тиждень.ua, у нього зберігаються і досі – попри те, що після формування Об’єднаної опозиції та альянсу «Батьківщини» і «Фронту змін» Меріков став керівником обласного штабу ОО», – відзначає Лєліч.
За словами співрозмовників Тиждень.ua, у випадку потрапляння до парламенту Меріков стане чи не головним кандидатом на «тушкування», тим більше, вже наявні зрадники проходили в Раду саме по квоті Арсенія Яценюка.
«Але поповнення лав парламентської більшості на один додатковий багнет навряд чи варте такої комбінації, що неодмінне спричинить скандал, зокрема й міжнародний. Звільнення Луценка стримано, але дуже позитивно сприйняли на Заході – і помножити на нуль такий рідкісний в останні роки зовнішньополітичний успіх лише задля залучення одного додаткового кнопкодава навряд чи доцільно. Інша річ, що влада часто намагається вбивати двох зайців одним пострілом», – підсумовує оглядач.
Більше читайте в статті «Без мандата-3»: «справа Одарченка» як новий рівень правового «бєспрєдєлу» влади
Нагадаємо, 13 квітня народний депутат від «Батьківщини» Юрій Одарченко заявив, що Окружний адміністративний суд Києва має у впровадженні позов щодо позбавлення його депутатського мандату.
Одарченко вважає, що розгляд справи відбуватиметься у прискореному режимі. «Про це свідчить швидкість «роботи» судових органів, які, отримавши позов 1 квітня, виноситимуть рішення 17 числа цього ж місяця. Одарченко запевнив, що факт самого позову став відомий випадково, судові органи не ставили його до відома і не надсилали повістки», – повідомили у «Батьківщині».
Відзначивмо, що раніше в інтерв'ю Тиждень.ua керівник київської «Батьківщини» Юрій Одарченко заперечив конфлікти з керівництвом партії.