«У трьох проведених торік конкурсах на укладення угод про розподіл продукції перемогли Шелл, Шеврон і ЕкссонМобіл. Ми плануємо до кінця поточного року на додаток до вже діючих двох угод про розподіл продукції укласти ще мінімум чотири», – сказав Ставицький.
За словами міністра, завдяки цьому через чотири-п'ять років інвестори зможуть почати експорт українського газу до Європи, а до середини наступного десятиліття Україна може стати нетто-експортером газу.
Ставицький також висловився щодо доцільності реалізації таких проектів, як «Південний потік», а також другої черги газопроводу Ямал-Європа.
«Їх ефективною альтернативою є модернізація української газотранспортної системи за рахунок кредитів ЄБРР та Європейського інвестиційного банку, з можливою передачею в управління тристороннього консорціуму Україна-Росія-ЄС за участю зацікавлених європейських інвесторів. Така модернізація потребує значно менших інвестицій, ніж будівництво Південного потоку і забезпечить стабільний транзит російського газу до Європи, а в середньостроковій перспективі – і поставки українського газу, видобутого незалежними виробниками в рамках масштабних проектів на шельфі Чорного моря і з видобутку сланцевого газу», – заявив міністр.
Він також додав, що Україна вже частково модернізує ГТС власним коштом, а також здійснює пілотний проект щодо заміни застарілого обладнання.
24 січня у Давосі було підписано угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській ділянці в Харківській і Донецькій областях.
Згодом віце-президент компанії Shell в Україні Грехем Тайлі заявив, що видобуток газу не розпочнеться доти, доки не будуть проведені екологічні дослідження.