"Станом на 1 квітня 2013 року кількість вакансій у базі даних Державної служби зайнятості становила 67,8 тис. У середньому на одну вакансію претендувало 8 осіб", – йдеться у повідомленні.
Зокрема, як уточнили в ДЦЗ, серед професіоналів на одне вільне місце, заявлене роботодавцями, претендувало 5 осіб, серед кваліфікованих робітників з інструментом – 6, серед робітників з обслуговування технологічного устаткування – 7 осіб, серед фахівців – 8.
Водночас, серед законодавців, вищих державних службовців, керівників, менеджерів та серед осіб без спеціальної підготовки на одне місце претендують по 11 осіб, працівники торгівлі, сфери послуг та сільського господарства – по 12, а технічні службовці вишукуються у чергу по 19 чоловік за одним робочим місцем.
На думку фахівців, ситуація на ринку праці України характеризується постійним попитом на професіоналів (14%), кваліфікованих робітників з інструментом (17%) та робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (22%).
"Основною проблемою сучасного ринку праці є нестача якісних робочих місць з гідними умовами та оплатою праці, особливо для молоді", – зазначили у ДЦЗ.
Як повідомлялось, на початок лютого в Україні на одне вільне робоче місце претендували десять незайнятих осіб.
Раніше ДПЗ заявляла: понад 40% безробітних в Україні – молодь до 35 років.
Нагадаємо, українські навчальні заклади щороку випускають понад 90 тисяч безробітних.
Нещодавно в опозиції повідомили, що уряд удвічі занижує кількість безробітних.